Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od momentu gdy podłączyli mi światłowód (80 Mbit/s) router często zrywa połączenie sieci wifi, wcześniej gdy miałem wolniejszy net (10 Mbit/s) wszystko było w porządku. Router to TP LInk WR841-N. czy to przez to że jego wifi jest za słabe do tych prędkości, i się przez to zapycha?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie jest to wina szybszego netu - prawdopodobnie skoro do twojego budynku dociągneli światłowód to zwiększyła się ilość użytkowników  co skutkuje zapchaniem kanałów wifi (2.4gHz).

Przeskanuj kanały aplikacją na smartfonie i wybierz najmniej zapchany.

Wejdz w router i przestaw kanał na ten najmniej zapchany.

Twój router jest tylko w 2,4 gHz - Nowsze posiadają 2,4 i 5 gHz. 

By korzystać z 5 ghz komp musi mieć kartę wifi korzystającą tego pasma. 

 

Jeśli router jest daleko od kompa to zrób wszystko by przybliżyć router do kompa - nie stawiaj go nigdy za tv czy w szafce bo to tłumi wifi.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się tak, problem w przerwach dostępu do internetu występuje tylko przy urządzeniach korzystających z sieci wifi, w przypadku mojego mieszkania przez wifi są podłączone tylko smartfony (w ilości sztuk 6), mam za to jeden komputer stacjonarny i jest on bezpośrednio skrętką podłączony do routera i w jego przypadku problem w przerwach dostępu do sieci nie występuje :roll:
W zmianę kanałów bawiłem się jakiś czas temu, większość kanałów jest wolna i ustawiłem ten najbardziej "czysty" poza tym nie ma szans żeby problemy powodowały zakłócenia innych routerów z okolicy. W bloku oprócz mojego routera są tylko dwa inne, które funkcjonowały jeszcze zanim podłączyli mi światłowód. Mi to wygląda na problem hardware routera, mam wgrany od dłuższego czasu open wrt (gorgoyle), i wygląda po prostu na to że brakuje pamięci podręcznej routera, przez to wywala połączenie po wifi
Chyba najlepiej będzie się z dostawcą skontaktować

Link to post
Share on other sites

Za Twoje kłopoty odpowiada dostawca ale tylko po części jak sam stwierdziłeś problem zrywania połączeń dotyczy tylko wifi a tym zarządza router, który jest już Twoją własnością. Najprawdopodobniej usterka wynika z tego, że w routerze masz włączone DHCP i w modemie operatora też jest ono włączone i oba urządzenia są ze sobą połączone za pomocą kabla LAN. To powoduje kolizję w przydzielaniu adresów. Dlatego najlepiej jest wyłączyć DHCP w routerze i pozwolić urządzeniom operatora przydzielać adresy sieciowe. WIFI bez tej funkcji też będzie działać. Można też zmienić adres początkowy routera(zwykle 192.168.0.1 albo podobny) na taki z puli adresowej operatora(jeśli to będzie możliwe). Wyłączenie DHCP w ustawianiach routera może utrudnić dostęp do ustawień routera przez przeglądarkę(ale nie zawsze). Mój operator zaleca wyłączenie DHCP w routerach.     

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...