Skocz do zawartości

Skladam nowego peceta do gier w 4K za granica:)


Recommended Posts

Witam, kwota jaka chce przeznaczyc na nowy sprzet to 1500-1600 euro, chcialbym sie zmiescic w tej

 

kwocie razem z tym monitorem AOC AGON AG241QX : 

 

https://www.thefoxone.it/index.php?id_product=363583&controller=product

 

oto podzespoly jakie wybralem z tych dwoch wloskich sklepow, maja najlepsze ceny:) lepsze niz w polsce, porownanie ze sklepem morele.net

 

CPU:  I5-9600K  za  255,04 euro  plus CPU FAN: SilentiumPC Spartan 3 PRO RGB za 28,52 euro
 
LUB  I5-9400F  BOX  za 165,18 euro  ( mysle ze ten procek w trybie turbo 4,1 ghz da rade w wiekszosci gier razem z rtx 2080 ) w przyszlosci zakupie i9 gdy stanieje
 
GPU: GIGABYTE GEFORCE RTX 2080 WINDFORCE 8G  683,90 euro ( ktos moze posiada ten model i by sie wypowiedzial czy warto go brac, lubie to marke, mam od gigabyta klilka podzespolow w starym kompie ale czytalem rozne opinie na temat tej karty, ze sa jakies problemy z pasywnym chlodzeniem )
 
MOBO:  MSI MAG Z390 TOMAHAWK za 134,68 euro ( jak dla mnie plyta ma za malo wyjsc usb i brak zlancza pci, nie wiem czy nie warto zaoszczedzic na plycie i wziasc cos typu Gigabyte Z370P D3 za 89,50 euro ale wielu twierdzi ze ten gigabyte ma slaba sekcje zasilania a mi zalezy za jakies dwa lata wsadzic w plyte i9 9900K jak juz stanieje ) 
 
RAM: DDR4 16GB PC 3200 CL16 G.SKILL KIT (2X8GB) 16GVK RIPJAW V za 105,80 euro ( wielu poleca te ramy i sa w dobrej cenie, nie powinny mi robic problemow na plycie MSI MAG Z390 TOMAHAWK ? ) 
 
PSU: BE QUIET SYSTEM POWER 9 700W za 62,90 euro ( RTX 2080 ma w zalecanych zasilke 650W )
 
OBUDOWA: SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB (SPC182) za 97 euro ( nie bede mial problemow z montazem w tej obudowie tego zasilacza BE QUIET SYSTEM POWER 9 700W ? z plyta w formacie ATX, nie za dlugie kable? nie za krotkie, brak jakis wtyczek? ) lepiej zainwestowac w polmodulara marki corsair ? co wy na to ? bo jesli zasliacz styka to troche na nim zaoszczedze
 
2 DYSKI SSD i HDD beda ze starego kompa, sa na zlanczach stata 3
 
do ceny zestawu doliczam dodatki, gamingowa myszke, klawiature oraz pada xbox one za sume 95 euro.
 
 
cena zestawu bez monitora AOC AGON AG241QX
 
ok 1480 euro
 
Jak widzicie nie mieszcze sie w swoim limicie do 1600 euro z tym monitorem 2K 144hz,
 
jak oceniacie ten zestaw? dobrze dobralem podzespoly? zalezy mi na karcie RTX 2080, poniewaz posiadam TV 55 4K ( mysle tez o karcie RTX 2070 ale jest raczej srednia do 4K, ale swietna w 2K )
 
oto linki do dwoch wloskich najtanszych sklepow w ktorych zlozylem ten zestaw:
 
 
 
zapraszam do dyskusji, moze ktos z was zlozy lepszy zestaw z tych sklepow z grafika RTX 2080 do kwoty 1600 euro z tym monitorem, nie chcialbym z niego rezygnowac czy brac tani lcd w full hd.
 
 
-pozdro
Edytowane przez Black120
Link to post
Share on other sites
dużo tego, nawet wszystkiego mi sie czytać nie chce sorki:)

 

 

 

ale z tego co wyczytałem chcesz do 4k i5-9600 lub i5-9400f - ten drugi sUabszy jakieś 12%

 

 

 

mmmm dalej do tego RTX 2080 z tymi procami do 4k troche wątpie - będziesz miał spore spadki FPSa 

 

 

 

jeśli chodzi o zasiłke BeQuiet to prawie ta sama pólka (troszkę wyżej) co Corsair, polecam coś koło 700-750W marki ANTEC

 

z ramami przy intelach problemy zdarzają się rzadziej niż 1 na 100 to nie AMD, więc raczej problemów nie będzie, co byś w płytę nie wsadził dla intela nie ma większego znaczenia

 

jeszcze wracając do tych proców, pod nie idealnie pasującą kartą była by GTX970 ale to pod FHD maxymalnie, do tego monitorka to dałbym GTX1070Ti ale nawet nie orientuję się czy jest sens  pod względem ekonomicznym (cena) ale  aby karta się nie "nudziła to I7 by pasowało  dać do  niej

 

co do monitora to jest, zwykły podgoniony TNciak bez wsparcia GSync ale może być

 

i9  sensowne spadki cen może zaliczyć choć  niekoniecznie za 2ie generacje,  wszystko zależy od tego co intel wypuści, najlepsze procki ostatnich  paru lat 4ta generacja i7 najwyższe modele  trzymają 80% swojej ceny.

 

 i9-9900K (jedyny mimo  ceny) sensowny proc z "dzisiejszych" generacji

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites
dużo tego, nawet wszystkiego mi sie czytać nie chce sorki:)       ale z tego co wyczytałem chcesz do 4k i5-9600 lub i5-9400f - ten drugi sUabszy jakieś 12%  

 

Duzo :) dzieki za odp, i5 9600K zawsze moge podkrecic , zobacz sobie ten filmik a propos tych sporych spadkow FPSow,

 

 

-im wyzsza rodzielczosc w grze tym mniejsze znaczenie ma procek,

 

najmniejsza rodzialka w jakiej planuje grac to 1440p :)

 

 

 

co do monitora to jest, zwykły podgoniony TNciak bez wsparcia GSync ale może być

a po co mi wsparcie gsync w tym monitorze? jak monitor posiada technologie Adaptive-Sync zgodna z FreeSync a co za tym idzie od 15 stycznia kompatybilna z GSync, ten monitor zaleca sama nvidia, juz nie musimy placic kilku tys za monitory z GSync

Szkoda ze nie ma chetnych na dalsza dyskusje... 

Edytowane przez Black120
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...