Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, zabieram się za budowanie komputera w którym chciałbym wykorzystać stara kartę graficzną. Proszę o was fachowców o ocenę, czy taki setup jest w porządku, czy może byście coś zmienili? Cały setup docelowo ma wyglądać tak:

 

Obudowa komputera - MB520 cooler master

Płyta główna - Gigabyte Z390 AORUS PRO

Procesor - Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB

Chłodzenie - Silentium Navis RGB 240

Pamięć RAM - HyperX Predator DDR4 16GB/3200 CL16 RGB LED x2

Karta graficzna - GIGABYTE GEFORCE GTX1070

Dysk SSD - Kingston SSDNow A400 960GB SATA III

Karta sieciowa + Karta LAN - 1gb

Modul bluetooth

Okablowanie - ?

Zasilacz - Seasonic FOCUS Plus Platinum 650W (SSR-650PX)

 

Tak jak wspomniałem, początkowo chciałbym korzystać ze starej grafiki, czyli MSI Radeon R6950 Twin Frozr III. I tu pojawia się pytanie, czy wyżej wymieniony setup będzie pasował do takiej grafiki?

Chciałbym też kupić tylko 1 kość RAM, czy taka płyta główna będzie dobrze działała bez dual?

Mam też obawy co do obudowy - chcę zamontować
Silentium Navis 240 w górnej części obudowy (ponoć są 2 sloty na wentylatory lub radiator, czy to znaczy, że jestem w stanie zamontować tam to chłodzenie?)

Okablowanie ponoć przychodzi z każdą częścią, czy możecie to potwierdzić? :P


 

Link to post
Share on other sites

Pod 9900K rezygnowałbym z Navisa. Będzie po prostu bardzo głośno. 

Obudowę pod taki sprzęt dobierałbym bardziej z myślą o cyrkulacji powietrza a nie z myślą o LED RGB. 

Obudowy RGB w niższym budżecie nie są najczęściej za bardzo przewiewne. 

Bardzo budżetowy dysk SSD. Zaczynałbym od MX500 od Cruciala. 

32 GB DDR4 na start? Do czego będzie służył ten zestaw?

Link to post
Share on other sites

navis rgb jest gorszy od zwykłego pro bez rgb i nie wiadomo jak z jego wydajnością i kulturą pracy przy i9 (w tej cenie bym stawiał na powietrze). W tej budzie i9 nawet na stocku będzie się raczej gotować. SSD bym zmienił i pamięci w sumie też, ale co kto lubi

Link to post
Share on other sites

Zamieniłem dysk na crucial mx500 1tb. 
kajtek. docelowo chciałbym mieć 2x 16gb RAM w dual, na początek 1 kość 16gb. Komputer głównie do grania i unreal engine.
Co sądzicie o takiej obudowie - Cooler Master MasterCase H500M
A co do chłodzenia procesora, tutaj chyba źle zrozumiałem - nie stawiać na ciecz?

Edit 1
Będę bardzo wdzięczny, jak do swojego feedbacku dacie jakieś propozycje sprzętowe, jak kajtek. z dyskiem

Edytowane przez Piernik3936
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia co to za buda i jak w niej z cyrkulacją powietrza

AiO jak najbardziej może być ale kiedy mówimy o czymś porządnym z porządnymi wentylatorami itp. 

Już lepiej byłoby dać tańszego Meshify S2 wraz z SL 360 mm gdzie kultura pracy będzie stać na wysokim poziomie. 

 

Ile masz tutaj do wydania oraz ile kosztuje Twoja propozycja? 

Tutaj w ciemno za 6300 takie odniesienie do tego co masz

https://proline.pl/koszyk/eb44f17f

 

Przewiewna buda, AiO 360 mm z porządnymi wentylatorami, MX500, 32 GB DDR4 na start. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...