Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W końcu na nowym biosie udało się wbić 4,0ghz i 3466mhz na Ryzenie 1700 :) Co ciekawe na 3200mhz 14-14-14-28 wynik był trochę lepszy (3955) więc albo timingi mają większe znaczenie niż mi się wydawało albo coś nie do końca ze stabilnością na 3466 16-16-16-32. Szukam teraz najniższych napięć pod 3,8ghz 3200 do codziennego użytku. W zimę spróbuję przekroczyć 4000cb, zakładam że będę potrzebował 4,1ghz przy 1,45-1,5V i 3466 z ciaśniejszymi timingami. Gelid Phantom ma jeszcze delikatny zapas, temperatury poniżej 80st.

DoMZxJu.png

ZqcLHoL.png

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jest na HWbocie ale w zakładce z benchmate bo sam cb20 można jeszcze trochę zmodyfikować pod wynik. Z BM wyniki są w tych samych warunkach. 

 

 

Szkoda, że na hwbocie nie ma geekbench 5 bo wygląda na to, że mam single najlepszy a multi zdecydowanie najlepszy z ryzenów (na widnowsie) 

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/3333945

 

1aUJh7L.jpg

 

W geekbench 4 też nie najgorzej, 3 single i 3 multi na hwbot

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/15698288

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.11.2020 o 10:44, ernorator napisał:

4981 multi - 5600x 4.9ghz all core

 

 

Można prosić o single core? To mnie najbardziej ciekawi przy twoich nastawach :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj trochę nietypowo. Pacjent: R7 3800XT.

1. W UEFI włączone Eco Mode, limity: PPT=87W, TDC=60A, EDC=90A. PBO pozostawione na Auto (poza limitami), max boost +200mhz (choć i tak nic to nie zmienia)

2. UV offset -0,05V. Pewnie dałoby się więcej zjechać i zoptymalizować pewne ustawienia, muszę się kiedyś dłużej pobawić. RAM na XMP, bo dzisiaj wgrywałem nowego biosa i nie chciało mi się ustawiać, w CB i tak nie robi dużej różnicy.

3. Profit? Procek boostuje do 4,6-4,65GHz, zużywa niecałe 90W i grzeje się do max. 62 stopni pod Arctic Liquid Freezer I 240. Wyniki w CB prawie jak na stocku :D W idle ok. 35 stopni przy 20W zużycia. 

4. Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do PBO i całego tego dynamicznego OC, ale elastyczność jaką daje jest wspaniała. Powyższy konfig pomógł mi przeżyć lipcowe upały bez piekarnika w pokoju oraz bez wyraźnego spadku wydajności i stabilności. Kurtyna.

rvJUxJU.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...