Skocz do zawartości

Płyta główna MSI B85-G43 - Jaki procesor?


Recommended Posts

Siema

 

Jestem posiadaczem płyty głównej MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85.

Na płycie zamontowany jest procesor I3 4160. 

Zastanawiam się nad zmianą procesora. (Wymiana płyty na nowszy socket nie wchodzi w grę, może za rok :) )

Jaki procesor polecicie pod socket LGA 1150 do ww. płyty?
Zastanawiałem się nad I5 4690K.

Proszę o konkretne odp.

PS. Może ktoś posiada na sprzedaż i chciałby się pozbyć :P

Link to post
Share on other sites

literka K oznacza także, poza tym, że mnożnik jest odblokowany - to, że zegar bazowy jest większy, np.: i7-4790K - 4GHz ; i7-4790 - 3,6GHz - różnica wydajności między tymi procami to jakieś 12%. Oba możesz zamontować na tej płycie.

 

platforma może nie jest ciekawa dla samego Intela, gdyż i7-4790K (porównamy go do topki intela) do  na przykład i9-9900K, rdzeń do rdzenia, różnica na korzyść i9 jest rzędu 11-12%, wydajnościowo jest mocniejszy o jakieś 90% tylko dlatego, że rdzeni ma 8 a i7 ma 4, jeśli liczba rdzeni była by taka sama to różnica byłą by na poziomie 44-45%. Większość gier nie potrzebuje 8 rdzeni, ba nawet 6, między innymi dlatego te proce tak trzymają cenę

Edytowane przez __Szen__
Link to post
Share on other sites

Płyta ma 6 faz i do tego "kryta" radiatorem powinna dać radę z i 7 z K, o ile jest wgrany zmodowany BIOS można robić OC ( wymaga lepszego chłodzenia i zasilacza).

Pytanie do czego komputer .

Ja swój  z i7 4770  w rozdzielczości 2560x1440 w grach starczy do mojej karty Vega 64 ( odp. GTX 1080, generalnie im wyższa rozdzielczość tym mniejsze wymaganie co do procesora w grach).

Oczywiście zależny od stabilności platformy ja od  Października  2017 jak na razie i 7 dobrze się sprawuje po wymianie procesora  z i 5 dołożyć musiałem 300 zł co i tak  było opłacalne w porównaniu do kosztów wymiany platformy, gdy DDR 4 było bardzo drogie w porównaniu do wydanych funduszy na 16 GB DDR 3 1200 MHZ CL 10 pod chipset Z 87).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...