Skocz do zawartości

Nie działa mi karta graficzna pomocy *szok*


Recommended Posts

Dwie strony pierdzielenia , na temat padniętej karty graficznej . Zupełnie tego nie rozumiem , szczególnie , że na ten temat jest w internecie setki stron i informacji . Ja sugeruję zakup innej , sprawnej ...

Link to post
Share on other sites

Moja działa już ponad rok, a naprawiłem jeszcze ze 3. Oczywiście nie na handel, żeby nie było.

Gratuluję, pewnie jakieś zimne luty poszły. Pamiętaj, że męczenie całej karty w takich warunkach mogło doprowadzić do tragedii nie tylko gpu ale i mobo, psu.

 

Taki zabieg może zadziałać ale to jest loteria o podwyższonym ryzyku.

Jak mi pamięci na 7870 padły to chciałem dać je do serwisu na rozgrzanie. Jak usłyszałem, że muszę wysłać do innego miasta na literę "B" z kosztami rzędu 100zł, to olałem temat karty wtedy za 350zł.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Kwestia indywidualnego sumienia...

 

Autorze, nie dawaj do piekarnika... Szkoda piekarnika, mieszkania... Do tego psujesz resztę komponentów karty, więc... Nic to nie da.

do wygrzewania demontujesz całe chłodzenie i co tylko się da a jest z plastiku, żeby własnie nie zniszczyć piekarnika i nie nasmrodzić w domu, doinformuj się jak to wygląda ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kwestia indywidualnego sumienia...

 

Autorze, nie dawaj do piekarnika... Szkoda piekarnika, mieszkania... Do tego psujesz resztę komponentów karty, więc... Nic to nie da.

Kartę najlepiej sprzedać pod koniec gwarancji. Oczywiście sprawną i zakupić nowa lub inną z dłuższą.

 

Co do wypiekania, to wystarczy że wybuchnie jakiś tranzystor....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy czwartej próbie już poważnie zacząłem szukać następcy mojej 970-tki :D


Odważnie

a odkręcić śledzi się nie dało? to tylko parę śrubek przy portach i dwie na pcb

 

Jestem ciekaw co się stanie

No właśnie się nie dało. :)


No i lipa 4 próba nie udana, więc jutro pojeżdżę po serwisach popytać czy są w stanie coś z takim fantem zrobić.

Link to post
Share on other sites

Matko boska... To się raz robi... Sprawdź czy nie zepsuła ci reszty komponentów komputera przy próbie uruchomienia jej.

 

I tak jak mówili poprzednicy, wstyd już iść do serwisu :/ kup nową, już nawet żyd by ją wywalił po pierwszym "gotowaniu"

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

No i lipa 4 próba nie udana, więc jutro pojeżdżę po serwisach popytać czy są w stanie coś z takim fantem zrobić.

Karta po włączeniu nie uruchamia przypadkiem wentylatorów na 100% obrotów?

Link to post
Share on other sites

Karta po włączeniu nie uruchamia przypadkiem wentylatorów na 100% obrotów?

Wentylatory na pewno nie są na 100%, bo dobrze wiem jak brzmią na 100%.

Jeszcze przy okazji mam pytanie co do procesora, który nie wykorzystuje całkiem swojego boost-a do 3,3 ghz a przy teście w occt czy w grze dochodzi tylko do 3,1ghz ale przed odpaleniem samego testu max na rdzeniach dochodzi do tego 3,29 ghz czego nie rozumiem. A temperatura maksymalnie doszła do 68 stopni.

Edytowane przez BaronqxDD
Link to post
Share on other sites

Co myślicie o użyciu jeszcze heat-guna w sensie takiej ogrzewarki. Jak tutaj :D 

Bo mam dość łatwy dostęp do takiego sprzętu a jakby miało pomóc to czemu nie.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je usłyszę. :)

Edytowane przez BaronqxDD
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...