Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Złożyłem coś takiego, proszę o opinie oraz ZA i Przeciw :)

 

Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core, 5.0GHz,16MB,14nm,BOX - 2399pln

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC - 1029pln

Patriot Viper 4 16GB [2x8GB 3400MHz DDR4 CL16] - 609pln

Adata XPG SX8200 PRO M.2 NVMe PCIe 512GB - 479pln

Corsair HX750i 750W CP-9020072-EU - 589pln

Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23) - 739pln

Corsair Hydro Series H100i RGB PLATINUM 240 CW-9060039-WW - 519pln.

 

Dyski HDD mam (plus 2 NASy w domu) więc 500GB M.2 w zupełności mi wystarczy. Jak nie to dokupię kolejny dysk m.2 (są 2 sloty na płycie) albo SSD na SATA.  

 

Dajcie znać czy ma to sens. I co ewentualnie podmienić na coś innego. 

 

Monitor mam AOC AGON AG352UCG6 Curved, G-sync, 120Hz UltraWide QHD 3440x1440

Grafikę już mam ASUS GeForce RTX 2070 DUAL ADVANCED 8GB.

Link to post
Share on other sites

Płyta dość mocno przestrzelona gdzie taniej jest Gigabyte Z390 Aorus Pro. 

HX750 można zmienić na tańszego Seasonica Focus 750W czy nawet 650W. 

 

https://proline.pl/koszyk/0c5e0b5b i to masz jeszcze 500 zł taniej. Zdecydowanie bardziej opłacalna wersja. 

 

Define S2 można zmienić na bardziej otwarty front w postaci https://proline.pl/obudowa-fractal-design-meshify-s2-tg-light-fd-ca-mesh-s2-bko-tgl-p1331102

Link to post
Share on other sites

kajtek - dziękuję za szybką odpowiedź. 

 

1. Płyta... Zaproponowana przez Ciebie niestety nie ma Wi Fi a jeśli nie chcę rozkręcać i demontować WIELKIEJ szafy w pokoju obok i wiercić otworu w ścianie by przeciągnać kabel - musi być WiFI :) Zaproponowana przez Ciebie z tego co widzę nie ma...

 

A co powiesz na gigabyte Z390 AORUS MASTER? Jakoś 1350pln....

 

Ogólnie zawsze sam kupowałem ASUSa. Ale teraz jakoś nie widzę nic dla siebie... bo albo 1500pln albo jakoś coś brakuję.. może się mylę... W obecnym komputerze mam Asusa Maximusa w wersji ITX i ma wszystko co mógł mieć na tamte czasy - łącznie z panelami, super hiper dźwiękami itd... ale nie użyłem nawet 30% jej możliwości więc też nie chcę kupować gadżetów dla faktu posiadania :)

 

Co do obudowy i zasilacza popatrzę ciut później... JESZCZE RAZ DZIĘKI ZA POMOC!

 

PS. Kurcze jak to jest, że mam zero postów na forum a konto 10 lat :)

 

 

Co do Gigabyte-a, nigdy nie byłem ich fanem chociaż do dobry producent... A że ostatnio robiłem HTPC na płycie MSI - bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ta płyta (może dla tego, że był to pierwszy od 5 lat składany komputer i dużo się zmieniło :)

 

Z ciekawości, co jest "przestrzelonego" w proponowanym MSI? 

 

2. Co do zasilacza... mam w domu 430W, 500W i 550W... Biorąc 750W chciałem zrobić po prostu zapas by za 2 lata nie wymieniać po raz Nty... :) Ale poczytam jeszcze... 

 

A co do obudowy, mam Fractala Node w htpc, jest genialny. To co mi się spodobało w BeQuiet to zmiana podświetlenia... komputer będzie stał u młodego w pokoju więc niech wygląda... ale obejrze jeszcze na spokojnie..

 

Co do chłodzenia - zaproponowałeś 3x120. Ma to sens? Czy 2x120 nie wystarczy? 

Edytowane przez Misyo
Link to post
Share on other sites

 

 

A co powiesz na gigabyte Z390 AORUS MASTER? Jakoś 1350pln...

 

Jest wersja z WIFi - Z390AORUSPROWIFI ale i samo WiFi można przecież dokupić. 

 

 

 

Z ciekawości, co jest "przestrzelonego" w proponowanym MSI? 

 

Słabsza sekcja zasilania i gorzej chłodzona. Gdzieś w testach jak czytałem, to przy OC 9900K potrzebny był bezpośredni nawiew z wentylatora na sekcję i to na open benchu.  Chociaż czekaj, z tym chłodzeniem to był model chyba  MPG Edge ale i tak lepszą sekcję ma Aorus Pro. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że można dokupić.. wszystko można :) Tej wersji aours pro wifi nie widzę w sklepie... pewnie wezmę tą droższą bo taka ŁADNA :D :D :D 

Ogólnie to słabo z artykułami na temat tych płyt. Większość testów z zeszłego roku... Zastanawiam się jeszcze nad tymi budami, kurcze korci mnie ten bequiet.. co do zasilacza... seasonic może być ale wezme ciut większy, mam w domu 430W, 500W i 550W.. bo za każdym razem kupowałem optymalnie :D : D :D A, corsair jest 80 platinium a seasonic gold... chociaż przy około 100pln różnicy - to już bez znaczenia :)

Link to post
Share on other sites

Liber - Z reguły tak podchodziłem... a dzisiaj... a dzisiaj mam 3 markowe zasilacze na strychu :) A na poważnie, 100pln w lewo czy prawo nie robi mi najmniejszej różnicy. Serio. 

 

 

Według kalkulatora ten zestaw plus ewnetualnie jakieś dysko to po OC 538W. Zakładając, że zasilacz powinien pracować do 80% swojej nominalnej mocy to wychodzi jak nic 672W... oczywiście to teoria, pytanie jak często osiągnę wspomniane 672W, pewnie nigdy... Masz rację tak samo jak kajtek - 650W spokojnie starczy. 


Hej,

 

Ciut zmieniłem...

 

Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core, 5.0GHz,16MB,14nm

 

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI

Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, 

Zasilacz Corsair HX750i 750W (CP-9020072-EU)

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

 

Chłodzenie wodne Corsair H115i Platinum

be quiet! pasta termoprzewodząca DC1 3g (BZ001)

 

Obudowa Corsair Crystal 460X RGB (CC-9011101-WW)

LUB

 Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23)

 

Proszę o opinie. 

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Jeden z tych co teraz w ręku miałem to https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-series-500w-atx-80-plus-bronze-certified-eu-version-cp-9020047-eu-522538/ ... Więc pewnie dałby radę.. a to że jest bronze... różnica pomiędzy bronze a gold to 5%... to wiesz ile czasu musi minąć bym "odrobił" nowy zasilacz? :)

 

Zamówiłem sprzęt jak pisałem u góry... wziąłem obudowe be quitet... ma przyjechać całość w poniedziałek więć "we will see".

Ale powinno być ok, razem z grafą którą kupiłem tydzień temu wyszło 8900pln za puszkę plus 3500pln za monitor... no musi to dobrze chodzić :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...