Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH700N ponieważ będę używał ich wyłącznie w domu (yt, tidal, czasami jakiś film) potrzebuję dokupić bluetooth do pc. Proszę o informację czy jest sens kupować bluetooth obsługujący aptx hd, jeśli tak to jaki. Budżet do 150 zł.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Chińska firma Ugreen ma dobry i przystępny cenowo adapter USB, który obsługuje aptx, jest na chipie qualcomma. Kosztuje w Polsce koło 60-70 zł, z Aliexpressu koło 40 zł.

Używam go w pracy, zasięg faktyczny koło 7-8 metrów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli nie warto dopłacać? Nie wiem czy tten nadajnik nie będzie miał zbyt krótkiego zasięgu niby 10m ale w granicznych miescach domu może tyle być lub lekko ponad.

Chińska firma Ugreen ma dobry i przystępny cenowo adapter USB, który obsługuje aptx, jest na chipie qualcomma. Kosztuje w Polsce koło 60-70 zł, z Aliexpressu koło 40 zł.

Używam go w pracy, zasięg faktyczny koło 7-8 metrów.

 Rozumiem że chodzi o coś takiego?

https://www.ceneo.pl/52860997

Link to post
Share on other sites

No nie, nie to - przedstawiony przez Ciebie produkt to odbiornik BT do głośników. W skrócie - w teorii czyni głośniki przewodowe, bezprzewodowymi.

Chodzi mi to ten:

https://pl.aliexpress.com/item/UGreen-USB-interfejs-Bluetooth-4-0-Adapter-komputera-Notebook-pulpit-odbiornik-APTX-nadajnik-d-wi-ku/32850007158.html

https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-usb-4-0-ugreen-qualcomm-aptx-7752840248

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz prawie każdy odbiornik Bt ma ten zasięg do 10 m . Ale wiadomo w warunkach domowych może być to mniej , ściany itd. Jak chcesz to mogę sprawdzić mniej więcej ile u mnie będzie zanim zacznie przerywać.

Mam dwa odbiorniki USB Bt jeden to jakiś Quer i tego Asusa to Asus zdecydowanie lepszy i na większą odległość łapie.

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za szybkie odp. Panowie znalazłem jeszcze coś takiego https://allegro.pl/oferta/adapter-nadajnik-avantree-leaf-usb-bluetooth-apt-x-7630702726. Średnio widzi mi się płacić 140 zł za nadajnik przy tych pozycjach które podaliście ale obawiam się, że mogą być przy tych słuchawkach opóźnienia a mogę ich czasem używać do gier czy filmów. Przy korzystaniu z tabletu czy telefonu nie zauważyłem takich problemów ale te urządzenia chyba posiadają ten aptx i nie wiem czy nie aptx hd. W linku urządzenia które podałem jest również możliwość wykorzystania mikrofonu. Nie wiem czy ten produkt to jakaś chińszczyzna i bardzo mnie dziwi, że taki logitech czy asus nie ma tego rodzaju urządzeń w swojej ofercie bo bym się pewnie nie zastanawiał. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Szczerze to ja nie odczuwałem jakiś opóźnień dzięki podczas grania na tym Asus bo chyba ma on już BT 4.0 gdzie jest to jakoś zredukowane w stosunku do tego Quer który jest By 2.0

a z jakich słuchawek korzystasz? W tych Soniakach średnio to wygląda:

 

3.2 Latency 
     Default Latency 
 : 183 ms
 aptX Latency 

 : 165 ms

 aptX(LL) Latency 
 

 

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wh-ch700n

Zakupiłem 

Avantree Leaf USB Bluetooth apt-X

dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

A czy adapter z aptx zagra mi 2x lepiej, żebym musiał do niego dopłacać min 5x więcej? Stawiam flache, że w ślepym teście nie usłyszałbyś różnicy między adabteram takim za 7 zł, a takim za 150 zł.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

@simondd - tak, gra DUŻO lepiej. Jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza z aptx. Niższe szumy, mniejsze opóźnienia, kompletny brak przerywania.

Ale i tak Ty wiesz wszystko lepiej.

Link to post
Share on other sites

Nie mam szumów, nie mam opóźnienien, nic mi nie przerywa. Do tego słuchawki też muszą obsługiwać aptx.

 

 

Jakoś mi to nie brzmi "nieporównywalnie lepiej", a całkowicie tak samo.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Ja nie mam aptx w słuchawkach i w tym USB Bt od Asusa i też nie uświadczam szumów, przerywań czy gorszej jakości może dla tego że Asus jest Bt 4.0 a słuchawki bt 5.0, na module Quer który ma Bt 2.0 to wszystko się zdarzało. Mam też jakieś stare słuchawki Bt Flyte które niby posiadają aptx ale dla mnie brzmią gorzej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...