Skocz do zawartości

FSB i CPU zmiany wartosci - czy to normalne


Recommended Posts

Witajcie . Mam takie pytanko. W programie AIDA czy EVEREST widze predkosc taktowania mojej szyny i procesora.

Gdy nic nie robie , tzn nie obciazam procesora ta warosc jest 3000 dla CPU i 200 dla FSB. W momencie gdy np:

zaczne system mocno obciazac ogladaniem filmu czy to divx czy mkv to predkosci FSB i CPU spadaja powiedzmy na 150 dla FSB i nawet 2000 Mhz

dla procesora , szybko potem powracaja , czasem maja drobne zachwiania w dol. Zastnawiam sie czy tak powinno byc. W momencie gdy przewijam

film na podgladzie to to cale FSB strasznie sie waha od 150 do 200 Mhz. Wydaje mi sie to dziwne bo jest tak jak nawet w biosie ustawiam te wartosci z auto na

manal. Co o tym sadzicie - moze to jest normalne. Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Chyba powinno być na odwrót:) Podczas luzu taktowania się zmniejszają żeby oszczędzać prąd, a dopiero podczas pracy procesor ustawia sobie standardowe taktowanie. Jest to normalne zjawisko. Możesz to też wyłączyć, ale po co?

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Chyba powinno być na odwrót:) Podczas luzu taktowania się zmniejszają żeby oszczędzać prąd, a dopiero podczas pracy procesor ustawia sobie standardowe taktowanie. Jest to normalne zjawisko. Możesz to też wyłączyć, ale po co?

 

Tak masz racje. Tak jest w przypadku funkcji cool n quiet w ktora jest wyposazona moja plyta glowna asus. Ale z tego co wiem wiele plyt tak ma.

W programie CPU-Z zauwazylem ze wartosci taktowania procesora i szyny sa stale niewazne co robie. Wnioskuje ze ta Aida i Everest cos

przeklamuja albo podaja bardziej szczegolowo niz CPU-Z . A czy wy tez tak macie.

 

Sprawdz jak w zachowuje się to w CPU-Z. Może komp się przegrzewa i występuje thermal throttling. Sprawdz temperaturę (speedfan, core temp)

 

 

Z tego co widze to komp sie nie przegrzewa, w zasadze zomny jak lod , procek athlon II x2 250 w stresie ma max 32 stopnie , chipset plyty na makas 50 wiec mozna

by rzec ze zima w kompie panuje. Ale wiesz co zauwazylem ze w tym programie CPU-Z jest wszystko w porzadku. Zastanawiam sie dlaczego AIDA i Everest

podaja takie wartosci jakby szyna szalala ze w stresie herce spadaja a nie sa stabilne. Dzieki za odpowiedz. Zastanawiam sie jak jest to u Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...