Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów

 

Mam pytanie odnośnie RTX 2080 czy możecie mi polecić któryś konkretny model do 4 tyś PLN i długości do 315 mm bo musi się zmieścić do Fractal Design Meshif C TG

 

Mi osobiście podoba się poniższa i niby temperatury które osiąga to max 70st 

 

RTX 2080

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

 

 

Też na nią patrzyłem ale boję się że zapas 1 mm na długości to troszkę mało i obawiam się że może się nie zmieścić do tej budy

 

Jeśli wg. producenta ma wejść 315 to taka ma wejść przeważnie jest to podane jeszcze z tzw. luzem technologicznym.

U mnie np. SPC podało że max wys. chłodzenia CPU to 157mm fortis ma 158... a pozostaje jeszcze sporo luzu. 

Link to post
Share on other sites

Chyba zaryzykuję i kupię tego Duka :) aczkolwiek biały Gigabyte w/g mnie ładniejszy.

 

Obecnie mam R9 290x też od Gigabyte i nigdy nie było z nią problemów.

 

A jakie polecicie wentyle do Fractal Design Meshif C TG bo 1 z przodu i 1 z tyłu to chyba za mało :)

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

Chyba zaryzykuję i kupię tego Duka :) aczkolwiek biały Gigabyte w/g mnie ładniejszy.

 

Obecnie mam R9 290x też od Gigabyte i nigdy nie było z nią problemów.

 

A jakie polecicie wentyle do Fractal Design Meshif C TG bo 1 z przodu i 1 z tyłu to chyba za mało :)

 

Bierz zdecydowanie MSI Duke, GBT nie leżał nawet obok tej karty w aspekcie jakości wykonania i tego co oferuje akustyczno termalnie :)

 

Po za tym, napisz jaki masz sprzęt tj. CPU + Mobo + Ram, info o monitorze też się przyda. RTX 2080 by w pełni wykorzystać potencjał, potrzebuje solidnej platformy.

Link to post
Share on other sites

Info o sprzęcie

 

proc: i7 4790k

ram: w sumie 16 GB DDR3 jakieś kingstony 2666 czy jakoś tak

płyta: gigabyte ale za cholerę nie pamiętam jaki model - po pracy mogę napisać :) znalazłem :) GA-Z97-D3H ver 1.0

zasiłka: Corsair HX 750W ma już z 5 latek

obecna grafa: Gigabyte R9 290x

hdd: 1x ssd + 2x 2T

monitor: LG 34" 3440x1440 będzie wymiana na coś większego :)

Obudowa: SPC Gladius M40 już jedzie nowa Fractal Design Meshify C TG biała + 2 x 140 białe też od fractala

 

 

W sumie to chciałem składać coś nowego ale jak na razie daje radę a wymiana karty to taka fanaberia. 

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

Niejednokrotnie nawet w 3440x1440p będziesz miał bottlenecki, niewielkie bo niewielkie ale jednak.

Zrób screen z CPU-Z z zakładki memory oraz CPU zobaczymy na jakich dokładnie taktach Ci memki latają i jak sprawa z CPU wygląda. Można podnieść wydajność poprzez OC rdzeni + uncore + pamięci bo jest to bardzo istotne dla wydajności całej platformy, a i7 4790K chociaż już swoje lata ma to jest nadal całkiem wydajnym prockiem i potrafi pozytywnie zaskoczyć, szczególnie jak mu się nieco pomoże. Natomiast RTX 2080 to karta marginalnie wydajniejsza od TITAN Xp, co za tym idzie swoje wymagania co do platformy ma.

 

CPU dodatkowo możesz podkręcić, 4790K zależnie od sztuki robią bez problemu 4.6 do 4.9 GHz

 

Czy fanaberia, w zasadzie wydajność RTX 2080 jest nieco ponad 400% większa od R920x, więc zmiana przyjemna :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze to na brak mocy do grania nie mogę narzekać, nie muszę mieć wszystkich suwaków po prawej stronie ale obecna grafa mnie wkurza bo pomimo wymiany termopadów i pasty potrafi tempem dobić do 94st :) i to raczej dlatego chciałbym chyba zmiany.

 

Zrzuty zrobię jak dotrę do domu 

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

Witam, dołączę się do tematu bo właśnie też zastanawiam się nad RTX 2080 ale nie mogę się zdecydować na którą konstrukcje postawić. Zastanawia mnie też ten duży rozstrzał cenowy, przykładowo ta czy ta kosztują ~3200 natomiast ta lub ta już ~3500 a ta znowu ~3700 i nie ogarniam tego dlaczego aż taki rozstrzał cenowy ? No i czy warto dopłacać ? 

Karta pracować będzie w zestawie i7 8700K + Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 + Corsair HX850. 

Link to post
Share on other sites

:) Ponoć MSI ma lepsze chłodzenie :) u mnie w nowej budzie (niestety jeszcze nie doszła) nie zmieści się x trio więc najprawdopodobniej będzie Duke

 

Zgodnie z prośbą cpu-z

 

c5sr89T.jpg

 

oSlWjgF.jpg

 

wKBifdZ.jpg

 

jHXJcdz.jpg

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawia mnie też ten duży rozstrzał cenowy, przykładowo ta czy ta kosztują ~3200 natomiast ta lub ta już ~3500 a ta znowu ~3700 i nie ogarniam tego dlaczego aż taki rozstrzał cenowy ? No i czy warto dopłacać ?

 

Rozstrzał cenowy spowodowany jest przede wszystkim taktowaniem rdzenia. Zauważ, że te tańsze (akurat w podlinkowanym sklepie tego nie widać) mają niżej taktowane zegary. Ale nie tylko, liczy się też jakość, chłodzenie oraz marka. Za bardziej uznaną trzeba więcej zapłacić, tak jak zresztą w większości przypadków w codziennym życiu :)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad wymianą płyty + proc + ram ale na razie chyba kasowo się nie wyrobię.

W końcu jakiś czas temu kupiłem bratu kompa

 

Generalnie nowa platforma da Ci tutaj najwięcej, kwestia jaki możesz budżet na nią przeznaczyć i kiedy. To można pogłówkować tak żeby miało to ręce i nogi :)

Link to post
Share on other sites

Na razie będzie karta a później się zobaczy - znów jest promo 3 gry w cenie rtx 2080


Przyjechała właśnie obudowa więc czas zabierać się za przekładanie gratów z jednej do drugiej + wymiana okablowania na nowe :) 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...