Skocz do zawartości

Co lepsze Intel i5 8400 czy AMD Ryzen 2600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam, za kilka miesięcy będę składał pierwszy komputer i mam problem z doborem procesora. Upatrzyłem 2 dobre procesory (jak w tytule) i nie wiem który z nich będzie bardziej opłacalny. Jak oglądam porównania na YT to Intel wychodzi znacznie lepiej, ale jak pytam się co wybrać to każdy poleca AMD. Jestem w kropce, bo wiem że AMD da się podkręcić ale nie jestem co do tego przekonany i wolałbym zostać na bazowej mocy. Stąd prośba jeżeli ktoś by mógł w prosty sposób (dla dziecka) wytłumaczyć mi jak wybrać by później nie pluć sobie w brodę. Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Przeprasam, zapomniałem. Komputer będzie wykorzystywany do gier/przeglądania internetu. Gry to przeważnie nowsze produkcje bo z laptopem nie mogłem grać w nie. System to będzie Win 10, kartą graficzną będzie MSI GeForce GTX 1070 GAMING 8GB GDDR5, a monitor to Acer SA220QBID. Programy nie będą wymyślne, MS Office 2016, Opera (przeglądarka) i kilka pomniejszych.

Co do płyty głównej to jeszcze nie jestem pewien, bo nie wiem jaki procesor w końcu będzie zamontowany i wole poczekać i dobrać odpowiedni potem.

Edytowane przez Satanemon
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A ja proponuję zgłosić się za te kilka miesięcy, wtedy rynek będzie wyglądał zupełnie inaczej, nawet teraz i5 8400 już jest nie aktualny bo mamy i5 9400 /F

 

Nie ma sensu tak wcześnie planować. Zgłosisz się, podasz budżet i dostaniesz tu na forum bardzo dobrze dobrany zestaw w ciągu kilku godzin pewnie.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...