Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pytanie czy jest sen połączenia dwóch kart RTX 2080 w SLI i jaki to ma wpływ na wzrost wydajność. Widziałem wiele testów i przy jednej grze wydajność wzrasta i to znacząco po czym w innej efekt jest taki jakby w komputerze była tylko jedna karta graficzna. Mam już w swoim komputerze jednego RTX 2080 od MSI i chciałbym go trochę zmodernizować. Gram w 4k i zdarzają się chwile, kiedy klatki spadają mi do 48 a nie jestem z tego do końca zadowolony. Kupienie rtx 2080 Ti jest dużo droższą inwestycją a zastanawiam się czy dokupienie drugiego RTX 2080 przyniesie mi pożądane efekty. Pozdrawiam  

Link to post
Share on other sites

sli mało opłacalne i nie wszystkie gry sobie radzą poprawnie w takiej konfiguracji (zmarnowany czas na próby optymalizacji/ustawienia gry, mikro przycięcia, przeważnie sporo słabsza wydajność drugiej karty w sli  itp). Najlepiej sprzedaj 2080 i kup 2080 ti.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, jeżeli jesteś świadom wad i zalet SLI, oraz masz pod to odpowiednią platformę, możesz się bawić.

Natomiast obecnie nie polecam ładowania się w SLI gdyż coraz mniej gier to wspiera, lepiej obserwować sytuację i wrócić do tematu jeśli się obecny stan rzeczy zmieni. A, z tego co wiem zmieni się natomiast gdyby nie to, że sam mam SLI z 2x 2080Ti oraz są mi te karty potrzebne, jak też akurat ja je wykorzystuje, to również bym się w to nie pakował.

 

Robiłem co prawda niedawno test blisko 40 gier na 2x 2080Ti w rozdzielczości 5160x2160 i ponad 90% działa dobrze, natomiast tutaj jasno należy zaznaczyć fakt, że to na co najbardziej liczyłem - nie hula.

 

Mianowicie "Metro Exodus" w DX12 + RayTracing. O ile w DX11 SLI działa (customowy profil) to z DX12 oraz mGPU jest problem. Wszystko wskazuje na to, że obecnie developerzy mają trudności z implementacją SLI do DXR. Gdzie przykładowo benchmark "Port Royale" wspiera mGPU + DXR + DLSS.

 

Na dzień dzisiejszy nie pchałbym się w SLI o ile nie jesteś maniakiem wydajności jak ja, oraz nie chce Ci się bawić w cutomowe profile itd. Fakt faktem, że w gry które gram wydajność w 4k ultra oraz 120 + fps, to nie problem, bo SLI mi tam śmiga ale... Tak jak pisałem, trzeba wiedzieć na co się decydujesz.

 

Dodam jeszcze, że problemów z mikroprzycięciami absolutnie żadnych nie ma, ale musisz wiedzieć co robisz. Jakiś czas temu, robiliśmy na ten temat obszerny materiał. Tutaj masz wiedzę w pigułce o SLI.

 

Dodatkowo warto wiedzieć :

 

- Platforma HEDT X99 albo X299 oraz CPU z minimum 40 liniami PCI-E, HEDT AMD odpada z racji tego, że słabo sobie radzi z SLI

- Wskazane custom LC, szczególnie z racji tego, że 2080 /  2080Ti nie są konstrukcjami turbinowymi także nie wyrzucają gorącego powietrza po za obudowę.

 

 

 

Poniżej zaś możesz zobaczyć jak radzą sobie 2x 2080Ti w 6k oraz 8k (karty zanim je zwodowałem)

 

 

Dodatkowo testy które robiłem za czasów gdy królował TITAN Xp

 

3x TITAN Xp vs 4x TITAN Xp (4k / 5k / 6k / 8k) , co jest egzotyczną ciekawostką gdyż SLI ma sens jedynie w wypadku dwóch kart. Zresztą akurat Turingi tylko połączysz dwa.

 


Tutaj przykład (nie mój materiał akurat) na to jak włączyć SLI w "Metro Exodus", niestety działa tylko w DX11 także nie skorzystamy z ray tracingu. Natomiast przyda się posiadaczom Pascali / Maxwelli itd. Oraz tym którzy mają Turingi i chcą przejść "Metro" w 4k DX11 na Extreme, bez spadków poniżej 60 fps.

 

 

Będę kombinował z mGPU w DX12, ale na ten moment jest jak jest. Czyli lipa :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...