Skocz do zawartości

e8400 podkrecanie na GA-945GCM-S2L


Recommended Posts

Witam

 

 

 

Wgrany najnowszy bios F7D  , komputer nie załaduje Windowsa bez OC FSB 1333 na Enabled.

Przy włączonym OC FSB 1333 nie mogę znowu podkręcać szyną.

Gdy włączę OC FSB 1333 na Auto lub disabled to włąśnie wyskakuje jakiś komunikat z Boot i windows nie wystartuje.

 

Generalnie chciałem osiągnąć 3.5- 3.6Ghz

 

Rozumiem powoli że na tej płycie to nie możliwe.

 

Przy OC FSB 1333 komputer pracuje ok (3,00Ghz)i przy obniżonym napięciu na 1.2V (procesor) pracuje na ortosie 20min , więcej nie robiłem.

 

 


Problem rozwiązany.

 

W trybie manualnym bez OC FSB 1333 za bardzo podwyższałem szynę , od razu na 370-380 i próbowałem.

W końcu udało mi się wycisnąć magiczne 349 na szynie.

Czyli OC 3.15Ghz,

To max tej płyty.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zmieniłem płytę na Gigabyte z chipisetem P35.

Procek kręci jak szalony , przeskok w grach mega widoczny.

Płyta adresuje więcej pamięci , włożone mam 6GB , wcześniejsza obsługiwała tylko 3,25GB i to było najwęższe gardło.

 

Pracuje na codzień na 3,91Ghz , pamięci 667Mhz coś ponad 800Mhz i +0,2V , pamięci bez rzadnych radiatorów.

Nie mam do wyboru dzielników pamięci.

Nie wiem czy to bezpieczne.

Przy podbiciu o 0,1V komputer działał , ale jak był rozgrzany.]

Uruchamianie zimnego wywalało RAM i bios wyłączał FSB manual.

Link to post
Share on other sites

Zmieniać płytę do podkręcenia e8400 to się nazywa szaleństwo :) jedyny logiczny argument to że była by za darmo. Jak masz płytę p35 i zabraknie Ci mocy, to wstaw sobie q9400 jak tanio uda ci się trafić. Kiedyś były w okolicach 50 zł.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Zmieniać płytę do podkręcenia e8400 to się nazywa szaleństwo :) jedyny logiczny argument to że była by za darmo. Jak masz płytę p35 i zabraknie Ci mocy, to wstaw sobie q9400 jak tanio uda ci się trafić. Kiedyś były w okolicach 50 zł.

Dokładnie, ale udało się znaleść na strychu. Okazało była sprawna a od kogoś ją brałem,bo ją wywalał dawno temu.

Całą  wymyłem odpowiednim środkiem , wymieniłem baterię i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...