Skocz do zawartości

Wymiana Phenom II X4 B50


Recommended Posts

Witam,


proszę o poradę w sprawie wymiany procesora Phenom II X4 B50 (odblokowane 4 rdzenie, overclock do 3,3 Ghz) na płycie 970 Extreme3 R2.0 przy Radeonie HD 7700 i 10 Gb DDR3 (1333 Mhz), dysk SSD.


 


Myślałem nad FX-8350, ale czy to ma sens przy ww. podzespołach? Bo jeżeli mam wymienić coś poza procesorem, to chyba już lepiej zainwestować w nowy komputer?


 


Inaczej rzecz ujmując - czy będę widział wyraźną różnicę w funkcjonowaniu komputera po takiej wymianie? Czy procesor będzie hamowany przez kartę/ram? (oczywiście nie myślę o jakiś najnowszych grach, chyba że o Fifie 19 czy Wiedźminie - które notabene przy powyższej konfiguracji i mojej cierpliwości chodzą w miarę płynnie na najniższych detalach). Komputer głównie użytkuje do pracy, a jeżeli już gram, to głównie w strategie typu EU4, Stellaris, Anno, czasem właśnie Wiedźmin, COD, Diablo czy Fifa. Chociaż fajnie by było odpalić GTA5 http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png


 


 


Dzięki za pomoc.


 

Link to post
Share on other sites
jaki to Radeon ? bo jeśli nie lepszy niż HD 7770, to do wymiany masz kartę a nie procesor

fałsz ;) ten procesor moooocno ogranicza to gpu. (przesiadka z athlona II x3 455 z odblokowanym rdzeniem na i5 3570k to była miazga)

Jaki budżet na upgrade?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

No właśnie chodzi mi o to, żeby nie przesadzić z budżetem na sam procesor am3+, bo za pół roku będę wymieniał laptopa, więc będę mógł coś rozsądnego kupić, a z drugiej strony szkoda mi rezygnować ze stacjonarnego, który może jeszcze posłużyć.

 

Więc myślę, że max 500 zł (z chłodzeniem), chociaż najrozsądniej byłoby do 300 zł za używany.   

Link to post
Share on other sites
fałsz ten procesor moooocno ogranicza to gpu

naprawdę twierdzisz, że odpowiednik Phenoma 955 (czyli ten B50) ogranicza HD 7770 ? 

myślę, że zauważyłeś przyrost wydajności bo wymieniłeś słabszy procesor na szybszy, a karta nie ma tu nic do rzeczy

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

myślę, że na Phenomie B50 + np GTX950 osiąga się lepsze wyniki w grach niż na 3570k + HD 7770


wiele razy testowałem Phenoma 955 z różnymi kartami np GTX 950 , 670 i wydajność jest sporo większa niż przy 650Ti

a HD 7770 to mniej więcej półka 650Ti

wiadomo, że Phenom w miejscach procesorowych potrafi zamulić, ale nie degradujmy go do półki wydajnościowej Q6600

Link to post
Share on other sites

Jak masz 500zł na wydanie i w tym budżecie najlepszy upgrade to celowałbym w używanego  FX-6200 za 89zł  https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-fx-series-fx-6200-am3-7863062832 , i MSI Gaming X RX 470 za 400zł  https://allegro.pl/oferta/msi-gaming-x-rx-470-4gb-7859123076 , Chyba że masz słaby zasilacz to GTX 1050 za 350zł  https://allegro.pl/oferta/zotac-gtx-1050-2gb-gddr5-7862895957 . Monitor ma wejście cyfrowe ?

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie niekompetencję, ale wprowadziłem Was w błąd. Mam Phenoma II X2 550 z odblokowanymi rdzeniami na X4, dlatego system rozpoznaje go jako B50. 

 

Rozdzielczość Full HD, mam 2 monitory, jeden jest na hdmi drugi na przejściówce DVI-VGA. 

Link to post
Share on other sites

 

 

przyrost wydajności bo wymieniłeś słabszy procesor na szybszy, a karta nie ma tu nic do rzeczy

No tak, to dlatego mam więcej fps niż na starym cpu :D

Daryzda, 6200? osobiście bym się nie pchał w amd3+

znowu - osobista opinia: tanie lga1155? Tylko, że wtedy bez zmiany gpu.

Link to post
Share on other sites

kto ode mnie kupi 10 letniego phenoma? kolekcjonerzy? :D Poza tym - http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-fx-8350-vs-intel-core-i5-2400

 

Oczywiście tylko się droczę, bo jestem laikiem, ale może w taki sposób wytłumaczycie mi o co chodzi zamiast przerzucać się propozycjami, które nic mi nie mówią ;P 

 

P.S. a FX-4300 albo FX-4170?

Edytowane przez pqwk91
Link to post
Share on other sites

Nie patrz na testy z głównej. Przepraszam, ale taka jest prawda.

Te fx4 mogą być wolniejsze od twojego obecnego CPU a w najlepszym wypadku podobne.

Kup najtańszą płytę h61 i tą w/w i5tkę - będziesz zadowolony. Potem gpu

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Czyli i5 jest lepszy od fx-8350 pomimo gorszej specyfikacji? No to wiele wyjaśnia, dzięki za wyprowadzenie z błędu. Myślałem, że skoro mam płytę am3+ to po prostu lepiej będzie wybrać jeden z lepszych na ten socket.

 

A h61 nie ma przypadkiem tylko 2 slotów ram?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...