Skocz do zawartości

Nowy dysk, stare dane, nowy system


Recommended Posts

Czesc chce zrobic taka operacje

Mam stary dysk, na ktorym mam ok. 700gb potrzebnych danych i system win 7 (na innej partycji)

Chciałbym zostawic te dane, a dysk w kompie

Dokupic SSD i zainstalowac nowy system 10 na tym nowym SSD i zostawic stary

Teraz pytanie co zrobic

- sformwatowac na starym dysku tylko dysk C na ktorym jest system?

- SSD z win 10 bedzie wspolpracowac z drugim zwyklym dyskiem bez systemu? 

- Czy dane ktore zostana na starym dysku sformatowynym po czesci nadal beda bez problemu do oczytu?

Co musze ustawic w biosie zeby czytalo 2 dyski? 

Jak sie do tego zabrac, najpierw wypiac stary dysk, wsadzic ssd, zainstalowc co trzeba (system stery), potem wpiac nowy i zrobic format partycji C z systemem, a nastepnie powpinac oba dyski naraz i system ruszy z ssd (jak ustawic, zeby najpierw byl ssd?) 

 

Prosze o pomoc pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

SSD z win 10 bedzie wspolpracowac z drugim zwyklym dyskiem bez systemu?

Rozbrajające te pytanie... słyszałeś, żeby ktoś miał w komputerze dysk SSD i HDD?

 

W ostatnim zdaniu masz dobry plan. Wybór aktywnego dysku z systemem - diskmgmt.msc

Link to post
Share on other sites

Przecież to niemożliwe, żeby ktoś miał w komputerze dysk SSD i HDD równocześnie. Znasz kogoś takiego?

 

- No przecież ja sam mam taki zestaw - odpowiesz. Świadczy to, że nie przebywałeś w jakimś zamkniętym środowisku przez ostatnie lata. :)

Link to post
Share on other sites

Przecież to niemożliwe, żeby ktoś miał w komputerze dysk SSD i HDD równocześnie. Znasz kogoś takiego?

 

- No przecież ja sam mam taki zestaw - odpowiesz. Świadczy to, że nie przebywałeś w jakimś zamkniętym środowisku przez ostatnie lata. :)

 

Sory, ale co Ty za głupoty gadasz? 

Myślę, że ja i jarrino nie jesteśmy jedynymi osobami, które mają takie dyski w komputerach. Powiem Ci nawet więcej, u siebie w PC mam 2 SSD i 2 HDD. Może mi wytłumaczysz co to za magia, że mi to bez problemów działa?  :o

 

Wracając do pytania autora tematu: dobrze myślisz. Najlepiej podczas instalacji systemu odłączyć HDD, zainstalować Win 10 na SSD, później podpiąć HDD. Po wejściu do windowsa usunąć partycje ze starym systemem i ewentualne ukryte partycje odzyskiwania, następnie rozszerzyć partycję z danymi o nieprzypisane miejsce (po usuwaniu tych niepotrzebnych partycji) i wszystko będzie ładnie śmigać. Wszystkie dane będą widoczne. Ostatecznie jak się boisz grzebać i usuwać partycje, starczy jak sformatujesz tylko tą na której był system.

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

Pisałem rozbrajające to pytanie - bo autor pyta o coś oczywistego, aż dziw bierze, że ktoś kto ma komputer zadaje takie pytanie. Zapytałem go więc czy zna kogoś, komu działa dysk SSD i HDD razem. Jeśli by odpowiedział nie słyszałem o takim przypadku, to by znaczyło, że przebywał w zamkniętym środowisku i dopiero od niedawna wyszedł na zewnątrz. Dlatego oczywiste rzeczy dla niego są znakiem zapytania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...