Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuję laptopa do 2500zł z systemem ale myślę, że da się to lekko nagiąć. W tym roku mam nadzieję dostanę się na studia w związki z czym muszę pożegnać się z desktopem i siłą rzeczy niechętnie przesiąść się na lapka. Szukam jednostki która będzie sobie radziła jakoś z nowymi grami przynajmniej na tych średnich detalach (DIRT3, BFBC2, BF3). Obowiązkowo USB3 czy inne szybkie złącze- duże transfery z dysków i pendrive, jakość wykonania nie musi być super ale tez żeby nie rozleciał się po roku, fajnie żeby był w miarę chłodny nawet kosztem hałasu w 3D. Preferuję rozwiązania na SB i nvidii ale jakoś przełknę dobre rozwiązania konkurencji :)

Aha obawiam się że GTX285M i 5850m są poza moim zasięgiem :(

Na razie moim faworytem jest MSI GE620 i zerkam również w stronę HPka z 6770m?

Link to post
Share on other sites

Tak czytałem testy tych wszystkich lapków i jeszcze jakiegoś DELLA i jestem w kropce bo asusy są fajne dość solidne, chłodne ale 0 portów USB3 czy ESATA.

Ogólnie każdy z nich ma jakiś minus dlatego proszę o wskazanie konkretnie najlepszego modelu.

Link to post
Share on other sites

eSATA nie ma żaden z nich podobnie jest z Express Card ( pewnie koszty ), K53SV nie ma właśnie USB 3.0 reszta już ma, dodatkowo Asus ma bezśrubkową obudowę czyli wymiana-rozbudowa pamięci czy dysku wiąże się z utratą gwarancji, MSI GE620 ma dysk 7200RPM , reszta według upodobań wizualnych i estetycznych

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Tak Dell ma Combo eSATA/USB, ale żaden z wcześniej podanych lapków nie ma, nie zapomnij że Dell ma grafikę GT525 a w innych jest GT540.

 

 

System i tak się przyda w innych kompach w domu, hm chociarz nie bo nalepka będzie naklejona już na lapka i nie przekleje jej na innego raczej?

Mam BOX'a więc nie podpowiem, ale raczej ciężko będzie odkleić

Link to post
Share on other sites

Na GE700 nie narzekam, wrzuciłem dodatkowy dysk SSD wszystko chodzi jak burza :)

 

Temp w stresie 80 CPU i 73 GPU, bez podstawki chłodzącej, używam go praktycznie jako stacjonarki z braku miejsca, 17" jest już kawał klamota wiec średnio nadaje się do targania, ale jak trzeba to w plecak i do samolotu

Link to post
Share on other sites

Używki raczej odpadają, ten lapek będzie używany dożywotnio bo nie mam w zwyczaju sprzedawać rzeczy, więc musi działać jak najdłużej. Wie ktoś może jak wygląda rozbudowa tego MSI GE620, domyślam się że grafa nie do wymiany ale czy można dorzucić drugi dysk(SSD) i zmienić procka na jakiegoś i7

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Używki raczej odpadają, ten lapek będzie używany dożywotnio bo nie mam w zwyczaju sprzedawać rzeczy, więc musi działać jak najdłużej. Wie ktoś może jak wygląda rozbudowa tego MSI GE620, domyślam się że grafa nie do wymiany ale czy można dorzucić drugi dysk(SSD) i zmienić procka na jakiegoś i7

 

niestety nie wiem jak rozbudowa GE620 wiem tylko tyle że na 2 karty jadną zintegrowaną bodajże intel HD i jedną nVidii GT540M wzorowałem się stroną http://www.morele.net/laptop-msi-ge620-ge620-227xpl-398611/ a procka to chyba można zmienić w każdym czy nie?
Link to post
Share on other sites

Jest to mój pierwszy post :ups: więc Witam wszystkich !!!

 

Też właśnie stoję przed wyborem laptopa głównie do gier i tak jak kolega mam do wydania +/- 2500 zł Interesuje mnie dokładnie ten model http://allegro.pl/msi-ge620-i5-2410m-8gb-640gb-gt540-1gb-usb3-0-hdmi-i1648115349.html moglibyście go jakoś ocenić co ma słabe a co mocne.

Przeglądam od kilku dni allegro i nie bardzo widzę alternatywę dla tego modelu w tych pieniądzach.

 

Przepraszam autora wątku za podpięcie się pod temat :D

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Witam nowego usera. Nie obrażam się :D Przeczytaj reckę na http://www.notebookc...20.52936.0.html są tam też przetestowani konkurenci. Ogólnie mówiąc do zalet MSI należą 2porty USB3,0 cicha praca i rozsądne temperatury oraz ergonomiczne rozmieszczenie złączy (dla praworęcznych) Co do tego lapka z linka, po co aż tyle RAMU szczególnie w lapku? Mam w desktopie i nie dobijam nawet do 3GB użycia.

Link to post
Share on other sites

Używki raczej odpadają, ten lapek będzie używany dożywotnio bo nie mam w zwyczaju sprzedawać rzeczy, więc musi działać jak najdłużej. Wie ktoś może jak wygląda rozbudowa tego MSI GE620, domyślam się że grafa nie do wymiany ale czy można dorzucić drugi dysk(SSD) i zmienić procka na jakiegoś i7

 

W chwili obecnej nie ma GE620 z i7, więc ciężko coś powiedzieć, wymiana dysku i pamięci na większe wydajniejsze powinna być bezproblemowa

Link to post
Share on other sites

Jest to mój pierwszy post :ups: więc Witam wszystkich !!!

 

Też właśnie stoję przed wyborem laptopa głównie do gier i tak jak kolega mam do wydania +/- 2500 zł Interesuje mnie dokładnie ten model http://allegro.pl/msi-ge620-i5-2410m-8gb-640gb-gt540-1gb-usb3-0-hdmi-i1648115349.html moglibyście go jakoś ocenić co ma słabe a co mocne.

Przeglądam od kilku dni allegro i nie bardzo widzę alternatywę dla tego modelu w tych pieniądzach.

 

Przepraszam autora wątku za podpięcie się pod temat :D

Pozdrawiam :)

 

Również witamy!!

Nie ma się co zastanawiać, cenowo nie znajdziesz lepszego chyba ,że acera jakiegoś.Moim zdaniem ten model jest o wiele lepszy i ładniejszy od GE600.Wady to tylko, że jest to wersja bez systemu ;D .Sam takiego zamówiłem przez morele.net we wtorek ma być u mnie także wersja "no OS" ;]

Link to post
Share on other sites

Jest GE620 z i7 nawet na polskiej stronie tak twierdzą http://pl.msi.com/pr...v=Specification czyli można wymienić w przyszłości i chłodzenie powinno wytrzymać, tylko przy okazji zasilacz do wymiany bo z 4core są 120 a nie 90w. Szkoda że nie ma infa nigdzie czy Nvidia jest zintegrowana na mobo czy na złączu MXM :/

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za recenzję super sprawa :lol: przeoczyłem ją czytałem gdzieś jakąś inną

 

Co do ramu to fakt można kupić np 4GB a później ewentualnie dołożyć. Jeśli znajdę np: z 4GB i z systemem (w tej samej kasie) to skuszę się na ten z Windowsem, a potem ewentualnie dołożę ram jak kiedyś byłby potrzebny. Obserwując postęp komputerów będzie potrzebny on zanim się obejrzymy.

 

Ja z komputerów wypadłem już jakieś 6-7 lat temu, mam stacjonarnego starego dziada z innej epoki który do tej pory wystarczał mi do neta. Ale że mój dziadek już powoli nie wyrabia nawet do neta postanowiłem coś kupić takiego żeby jeszcze chwilę w coś pograć. Nie ukrywam że głównie czekam na Diablo 3 które jeszcze nie wiadomo kiedy wyjdzie aczkolwiek podobno już bliżej niż dalej

Edytowane przez maruda325
Link to post
Share on other sites

Hmm, a jak ten MSI wygląda? W sensie palcuje się? Bo zdjęcia widzę ;pp I jeszcze jedno - czy do pracy biurowej, ale też jako <zamiast peceta> lepiej wziąć lepszą grafe żeby można było pograć, czy lepszy procek? Czy różnica w wydajności ogólnej, czasu odpalania aplikacji itd. jest znacząca?

Link to post
Share on other sites

Jest GE620 z i7 nawet na polskiej stronie tak twierdzą http://pl.msi.com/pr...v=Specification czyli można wymienić w przyszłości i chłodzenie powinno wytrzymać, tylko przy okazji zasilacz do wymiany bo z 4core są 120 a nie 90w. Szkoda że nie ma infa nigdzie czy Nvidia jest zintegrowana na mobo czy na złączu MXM :/

 

Twierdzić mogą ale ze świecą go szukać w sklepach, na forum notebookcheck, nic nie wiedzą kiedy i czy nastąpi sprzedaż wersji GE620 z i7

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...