Skocz do zawartości

Z97 pc mate-nie uruchamia sie win10 po instalacji drugiego


Recommended Posts

Plyta glowna z97 pc mate.
Mam 2 dyski, jeden ssd drugi hdd. Na ssd mialem do tej pory zainstalowany windows 10.
Postanowilem z ciekawosci zainstalowac na hdd drugiego windowsa 10. Wszystko poszlo gladko, ale teraz nie mam dostepu do starego windowsa, uruchamia sie tylko nowy.
Jak uruchomic wiec stary? Zalezy mi na czasie i bardzo ale to bardzo prosze o pomoc. Mialem tam prawdopodobnie wazne ustawienia i zapisane hasla.

Zdjecia boot menu i opcji bootowania sprzed instalacji drugiego windowsa 10
https://imgur.com/tydHb09
https://imgur.com/DhGLYqZ
 

Link to post
Share on other sites

ustaw SSD na pierwszą pozycję, w boot menu wybierz ssd, system ci się załaduje

a dalej to była jakaś komenda w windowsie, aby wybrać opcję tą którą szukasz... ale za cholerę nie mogę sobie jej przypomnieć.

 

@Edit:

msconfig

zakładka rozruch

zaznacz jaki system ma być domyślnie bootowany.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

ustaw hdd na pierwszą pozycję, raz odpal z boot menu - wybierz bootowanie hdd

a dalej to była jakaś komenda w windowsie, aby wybrać opcję tą którą szukasz... ale za cholerę nie mogę sobie jej przypomnieć.

 

@Edit:

msconfig

zakładka rozruch

zaznacz jaki system ma być domyślnie bootowany.

 

Dziekuje za odp, ale nie do konca rozumiem. W tym momencie to system z hdd uruchamia sie, a chce uruchomic system z ssd.

Druga sprawa: nazwy boot menu uzywam wzgledem menu ktore pokaze sie po wcisnieciu f11 w trakcie uruchamiania komputera.

Trzecie: gdzie konkretnie mam wpisac msconfig?

Czwarte: nie do konca rozumiem, jak mam zmienic kolejnosc bootowania dyskow w uefi.

Wielkie dzieki, zadzialalo. Ale teraz mam pytanie: gdzie fizycznie znajduje sie obszar rozruchowy tych dwoch systemow, na ssd,czy na hdd, czy na obu na raz? Bo bede chcial zrobic za niedlugo format sdd z poziomu windowsa na hdd. A nie chcialbym zeby po formacie jakikolwiek windows przestal sie uruchamiac. I ostatnia sprawa: probuje odzyskac konto microsoft (komputer kupilem uzywany z zainstalowanym windowsem 10). Gdzie sprawdzic czy jestem zalogowany na nim, ewentualnie sprawdzic czy zostalo ono zalozone i przypisany zostal do niego klucz windowsa? Ja sie na tym w ogole nie znam, wraz z tym komputerem pierwszy raz odpalilem windowsa 10, wiec bardzo prosilbym o odpowiedzi.

Edytowane przez karij
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...