Skocz do zawartości

[2200] Proc, płyta, karta, dysk i pamięci


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj chciałbym już zamówić części do kompa w cenie maksymalnie 2200zł.

Posiadam już obudowę CM Elite 370, zasilacz Fractal Design Integra i nagrywarke LG GH22NS40, więc potrzebuje jeszcze procesora, płyty, karty graficznej, pamięci i dysku.

 

Wstępnie chciałem wziąść i5-2500k, AsRocka P67 PRO3, Gigabyte GTX 560 ti, dysk Samsunga F3 500GB i pamięci Goodram 2X2GB 1333MHz, ale w krsystem.pl skończyły już się te płyty i prosiłbym o pomoc w jej wyborze jak i waszych opinii o innych wybranych przeze mnie podzespołach.

 

Do wyboru mam z płyt :

MSI P67A-C45 (B3) Intel P67 LGA 1155 396zł

GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3 Intel P67 LGA 1155 427zł

MSI P67A-G45 (B3) Intel P67 LGA 1155 431zł

ASUS P8P67 LE R3.0 Intel P67 LGA 1155 448zł

 

Wymagam od płyty stabilności. Nie oczekuje niewiadomo jakich fajerwerków, po prostu chciałbym aby była dobrze chłodzona i abym mógł w przyszłości podkręcić na niej (z odpowiednim chłodzeniem) procesor do 4.5 GHz maksymalnie.

 

Mógłbym też ewentualnie wziąść gorszą kartę i do tego Asrocka Extreme4, ale czy to ma sens? ;-)

Piszcie też swoje propozycje z zestawami do 2200zł.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny zestaw złożyłeś :).

Jeśli w przyszłości nie planujesz żadnego łączenia kart to możesz wziąć Asus'a, jeśli tak to MSI, ale do dyspozycji masz tylko CrossFireX ( tylko Radeon'y)

procesor do 4.5 GHz maksymalnie.

Chyba minimalnie :P
Link to post
Share on other sites

Właśnie słyszałem, że są problemy z tymi Asusami.

W ogóle jak jest z chłodzeniem sekcji zasilania w wersji LE? Widać, że jest to wersja okrojona. Miał ktoś może styczność?

I podobno nie można w tym modelu napięcia zmieniać, czy to prawda?

 

Mógłby ktoś podać kilka dobrych sklepów internetowych (w miare tanich) w których nie byłoby później żadnych problemów z gwarnacją? ;-)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

Edytowane przez thoodeon
Link to post
Share on other sites

Nie nabijaj bezsensownych postów. Kwestia wyboru karty graficznej i tak została zamknięta.

Teraz potrzebuje płyty, także :

 

Właśnie słyszałem, że są problemy z tymi Asusami.

W ogóle jak jest z chłodzeniem sekcji zasilania w wersji LE? Widać, że jest to wersja okrojona. Miał ktoś może styczność?

I podobno nie można w tym modelu napięcia zmieniać, czy to prawda?

 

Mógłby ktoś podać kilka dobrych sklepów internetowych (w miare tanich) w których nie byłoby później żadnych problemów z gwarnacją? ;-)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił esc.pl kupowałem u nich kilka rzeczy i żadnych problemów nie było ...Nie wiem jak jest z ASUS-em no ale ja bym jednak był skłonny na tego AsRocka - doskonałe możliwości overclockingu poza tym sam mam asrocka aktualnie i jedno co mogę powiedzieć że takiej sekcji zasilania nie ma żadna firma ... żadnych problemów z przetaktowywaniem i zmianą napięcie ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki wielkie panowie.

W ostateczności zamówiłem z otido.pl GTX'a 560 ti od MSI za jedyne 750zł!

I do tego i5-2500k, AsRocka P67 PRO3, dysk samsunga f3 500GB i 2X2GB Goodram 1333, CL9 z krsystem.pl.

Mam nadzieje, że będzie dobrze wszystko służyć.

Edytowane przez thoodeon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...