Skocz do zawartości

ATI 6870 OC windforce x3 i podnoszenie napiecia


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam sie nad zakupem karty Gigabyte HD 6870 1gb OC (915Mhz/4200) z chlodzeniem Windforce (3 wiatraki) i mam pytanie: czy na tej karcie przy podkrecaniu jest mozliwosc podniesienia napiecia, a jezeli jest to jakim sposobem/programem? Czy Gigabyte dostarcza jakis program?

Link to post
Share on other sites

ja tam mam 2 takie karty miodzio polecam ,co do zmiany napiec w msi afterburner nie mogłem zmienić,bądź coś trza zmienić nie wiem:)ale bez zmiany napięcia wycislem 970MHz i myślę ze dało by 980 tylko ze ja z 970 na 1GHz od razu podskoczyłem nie poszło to już nie próbowałem dalej bo po co jak się ma 2 karty takie:)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Zastanawiam sie nad zakupem karty Gigabyte HD 6870 1gb OC (915Mhz/4200) z chlodzeniem Windforce (3 wiatraki) i mam pytanie: czy na tej karcie przy podkrecaniu jest mozliwosc podniesienia napiecia, a jezeli jest to jakim sposobem/programem? Czy Gigabyte dostarcza jakis program?

 

Nie, nie jest możliwe programowo podnieść napięcie. Karty z seri "OC" i "SOC" mają regulator napięcia na układzie ADP4100.

ADP4100

i możliwość jest tyko jedna, MOD karty.

Przykładowy mod HD5870 z w/w układem

Programowo można podkręcać (do napięcie ustalonego w biosie karty) programem od Gigabyte OC Guru, karty serii "SOC" np. GV-R687SO-1GD, lub Nvidi GV-N570SO-13I itd. itp.

OC GURU

Jak chcesz kręcić napięcie w kartach to kup R6870 Hawk i bezproblemowo programem MSIAfterburner podkręcisz wszystko.

Zobacz

Edytowane przez SonyHD
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaj mi się żę w Gigabyte SOC jest możliwość zmiany napięć, w zwykłym OC jest to nie możliwe.

 

Tylko w 580SOC, jest to nowość.

Jak wspominałem wcześniej, nie da się podnieść na reszcie SOC-ów programowo napięcia.

 

http://img802.imageshack.us/img802/4986/soc.th.jpg

Zobacz moją

Edytowane przez SonyHD
Link to post
Share on other sites

Zabrakło Ci 20 MHz do 1 GHz :( , odblokuj w biosie możliwość dania więcej papu na gpu.

 

P.S.

Masz 580 soc czy 570 soc ??????

 

Mam GTX 570 SOC. Ten bios na razie jest nie do ruszenia. Można go zapisać na dysk G-PUZ, ale programy do edycji biosu tj. FermiBiosEditor i NiBiTor nie widzą go.

Na razie to mi wystarczy karta jest za nowa na eksperymenty. Nie muszę nic odblokowywać w biosie przyjrzyj się dokładnie ile jeszcze jest miejsca aby przesunąć suwak GPU Clock. Tylko napięcia już nie można podbić na GPU.

 

Tylko w 580SOC, jest to nowość.

Jak wspominałem wcześniej, nie da się podnieść na reszcie SOC-ów programowo napięcia.

 

Okazuje się że karty SOC z dwoma biosami mają możliwość podniesienia napięcie programowo. (480soc do 1,4V 580soc???) Edytowane przez SonyHD
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś pokazać jak wyglądają plecy twojej 570 i powiedzieć ilu fazowa jest sekcja zasilania ???

 

Nie chce mi się wyciągać żeby zrobić lepszą fotkę. 10 faz na GPU + dwie na pamięci=12

Zielone diody sygnalizują ile obecnie jest faz w użyciu.

 

Foty

 

Zabrakło Ci 20 MHz do 1 GHz :( , odblokuj w biosie możliwość dania więcej papu na gpu.

 

 

 

Chciałeś 1 GHz to proszę.

 

Najprawdopodobniej Gigabyte i serwisy testujące sprzęt, ze względów bezpieczeństwa nie podają jak "to" się robi.

Podobnie jak w programie MsiAfterburner, OC GURU ma też plik tekstowy, w którym można "grzebać" UDV.ini.

Przyjrzałem się plikowi i okazuję się, że zmiana napięcia jest dziecinnie prosta.

Tak wygląda oryginalna konfiguracja do 570SOC. Każda karta w tym pliku ma oddzielne ustawienia.

 

; GV-N570SO-1GI

[10DE_1086_3510_1458]

VolChipType=5

UdvChipType=3

VddciLevel=-1

TemperatureWarning=95

STDCurrentRate=1120

STDPowerPhase=12

GreenModeClockRate=0.8

ChipsetSeries=6

UnSupportPcbTemperature=1

 

Wystarczy zmienić w "VolChipType=5" na 4 i mamy już 1,25V

Tylko że jest to najmniejsza wartość?!?!?!

Mam teraz tylko jedną kartę i trochę pękam, jednego GTX 570 referenta na 1.213V już spaliłem. (uznali gwarancję, dali nówkę)

Sprawdzę, możliwości jak będą dwie, żeby nie odcięło mnie od świata w razie niepowodzenia.

W 3DMark11 na napięciu domyślnym GPU @960. P7207. Wynik jest w benchmarkach.

 

http://img641.imageshack.us/img641/4198/1001jy.th.jpg

 

Zobacz duży

 

Teraz już wiem jak "to" się robi.

Przypuszczenia Łukasza94 były słuszne.

Link to post
Share on other sites

Zrobił byś mini recke swojej karty bo wygląda na ciekawą konstrukcje.

 

P.S.

W msi afterburner masz możliwość zmiany napięć czy tylko w sofcie od gb ???

 

P.S.2

Jak długa jest karta ??? bo wygląda na 28~29 cm

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Zrobił byś mini recke swojej karty bo wygląda na ciekawą konstrukcje.

?????

 

P.S.

W msi afterburner masz możliwość zmiany napięć czy tylko w sofcie od gb ???

W MSIA w pliku *.cfg nawet jak ustawię:

UnlockVoltageControl = 1

UnlockVoltageMonitoring = 1

UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

UnofficialOverclockingMode = 1

Napięcie jest 1.0V

 

P.S.2

Jak długa jest karta ??? bo wygląda na 28~29 cm

 

~28.2 cm

Edytowane przez SonyHD
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...