Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Szukam głośników 2.0 do PC. Budżet to ok 200 zł, mogą być używane. Wpadły mi w oko Microlab B77 z racji tego, że można je znaleźć zadbane w cenie do 200 zł. Czy jest coś co zagra lepiej w tym budżecie ? Fenda RB30BT chyba lepiej brzmi ale cenowo bije Microlaba na głowę a czy znacie coś konkurencyjnego ? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Szanowny Panie cooger, a jakiś argument ? dlaczego B73 lepsze? Na pierwszy rzut oka:

 

B73 RMS : 10 W

B77 RMS : 48 W

 

B73 Zakres częstotliwości - dolna [Hz] 35  zakres częstotliwości - górna [kHz] 20

B77 Zakres częstotliwości - dolna [Hz] 55  zakres częstotliwości - górna [kHz] 20

 

B73 Odstęp sygnału od szumu 77 dB 

B77 Odstęp sygnału od szumu 70 dB 

 

w licznych opiniach na forach i testach B73 są mniej cenione. Więc czy możesz uargumentować swoją opinię o wyższości B73 nad B77 ? 

Link to post
Share on other sites

Haha hahaha hahahaha b73 i zejście do 35hz hahaha hahahaha haaaaaaaaaaa hahaha.

Focale 80 na 8" mi nawet takiego zejścia nie robią jak to do 120 zejdzie to będzie święto

77 też na pewno widziały 55hz :D

Link to post
Share on other sites

Ok, pierwsze koty za płoty wyśmiałeś opis ze strony sklepu i pełne poparcie. Nie mamy wpływu na to, jaki opis widnieje na stronach sprzedawców ten akurat to komputronik ale identyczny jest w morelkach i w porównywarkach cenowych, zapewne ma na to wpływ to co wypisuje producent. Ale chłodna głowa i logiczne myślenie - co nie często obecnie się zdarza - pozwala przesiać te informacje. Moje kolumny STX 250 nie wiem czy realnie schodzą do 50Hz a co dopiero pierdziawka do komputera za 200 zł ale mniejsza o to. 

 

Zapytałem o to dlaczego B73 mają być lepsze od B77 - nie zważając na opis producenta. Ktoś coś ?  

 

ps: Odezwał się do mnie "ktoś" z ofertą używanych solo 5c za ok. 200 zł. Jak na głośniczki do PC chyba nie ma sensu się zastawiać i jak są sprawne brać, zmienić kondensatory na nowe/lepsze, op-amp żeby to było trwalsze niż chińszczyzna w środku. Czy mylę się ? 

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

B73 są lepsze odsłuchowo. Nie rób sobie jaj porównując takie głośniki na papierze.

 

Co do Solo 5c - co ma dać ta zmiana kondensatorów niby (zakładając, że oryginalne są sprawne i trzymają parametry)? Druga sprawa to, że jeśli preamp jest tam rozwiązany tak samo jak w starych solo 6 to tam nie ma opampów. 

 

Ostatnią ważną rzeczą jest to, że Solo5 nie były sprzedawane w Polsce, PRAWDOPODOBNIE problem jest taki sam jak w pierwszych Solo6 - brak trybu oszczędzania energii i jeśli nie odłączysz ich fizycznym przełącznikiem to ZAPEWNE żrą prąd na potęgę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...