Skocz do zawartości

Płyta główna Asus Prime H310M-K R2.0 + i3-8100 + Radeon RX 570 4GB. Czy płyta ograniczy podzespoły?


Recommended Posts

Chciałem złożyć stosunkowo niedrogi zestaw, na którym można sensownie pograć (na przykład Wiedźmin 3).

 

Wybrałem w Komputroniku:

 

1. Asus Prime H310M-K R2.0

2. i3-8100

3. Asus Strix RX 570 4GB

4. Patriot Viper 2 x 4 GB 3000 MHz (wiem, że tyle nie pójdą, ale 2666 MHz były albo niedostępne, albo innej firmy droższe).

5. bequiet! System Power 9 500 W

 

W salonie Komputronika, który ma mi to zmontować mówią, że na tym komputerze to ja co najwyżej posłucham muzyki i poprzeglądam strony internetowe przez słabą płytę główną i trzeba by było wydać jeszcze około 500 zł na lepszą (?!?!?!).

 

Przeglądam info o chipsecie H310, zaglądałem też do instrukcji płyty na stronie Asusa i sam zbaraniałem. Wiem, że chipset ma ograniczenia, ale czy nie da się na tym pograć? Czy oni chcą mnie na coś naciągnąć czy ten dobór podzespołów to bzdura i jestem idiotą?  :o

Link to post
Share on other sites

Naciągacze, co nie zmienia faktu, że płyta ma ograniczone możliwości dalszej modernizacji całego zestawu np. jeżeli chodzi o dołożenie większej ilości ram-u. Zastosuj się do standaryzacji i może coś lepszego da się ukleić w twoim budżecie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Wybierając chipset H310 byłem świadomy ograniczeń takich jak: tylko 2 sloty RAM, mało portów USB, brak miejsca na dysk M2 i słaba sekcja zasilania procesora (jednak wciąż wystarczająca do zablokowanego i3-8100). Ograniczenia te są dla mnie jak najbardziej do przyjęcia. Dysku M2 nie będzie, urządzenia Sata tylko 3, wykorzystane porty USB to myszka i klawiatura plus jeden lub dwa maks na froncie obudowy.

 

Martwi mnie to, co mówią o wydajności. Sprawdzałem kilka razy i płyta ma przecież PCIE 3.0/2.0 x16, tak więc wykorzysta chyba tego RXa. Widzę, że chipset ma mało linii PCIE (chyba 6). To o to im chodzi?

Link to post
Share on other sites

Poszukaj płyty na B360.  Będziesz miał 4 banki na pamięć, port HDMI, więcej portów USB, złącze M.2. 8 GB RAM to dziś absolutne minimum . Do twojej płyty już nic się nie da dołożyć. Jest raptem o 40 zł droższa. Ja mam taką na i7 8700 i nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...