Skocz do zawartości

RX 580 zrzuca zegary powyżej 70 stopni .


Recommended Posts

Witam forumowiczów.

 

Mam dziwny problem . Karta RX 580 shappire plus 8 gb zrzuca taktowanie jak temperatura wskoczy na 70 stopni . Dzieję się to w sumie tylko w wieśku 3 . Inne gry np ja Battlefront II mieszczą się w tych 70 stopniach . Na karcie zrobiłem undervolting i wszystko działa stabilne do tych 70 stopni . Żeby utrzymać tą temperaturę w wiesku poniżej 70 stopni wentylatory muszę mieć ustawione na 75% co strasznie wyje .

Karta jest roczna . Kupiłem używkę obstawiam że po koparce . Wszystkie plomby nie ruszane .

 

Konfiguracja kompa :

 

Zasilacz be quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-680W, 

 

Karta RX 580 shappire Plus 8 gb 

 

procesor I5 3550 - 3,9 Ghz w turbo . ( w stresie nie przekracza 65 stopni)

 

płyta głowna :Gigabyte Z77 -DS3H

 

Chłodzenie Fortis 3 . 

 

8 gb ram 2x4 gb dual kingston 1600 mhz.

 

Obudowa jest otwarta wiec nie panują tam jakieś kosmiczne temperatury .

 

Ktoś ma pomysł co może być nie tak ? Może pasta jest już do wymiany ? Może można zwiększyć próg throttlingu ? Bo z tego co czytałem te karty zrzucają zegary około 90 stopni a u mnie są spadki przy 70 stopniach . ;/ 

Edytowane przez fish1991
Link to post
Share on other sites

Jakie taktowania ma rdzeń, a jakie pamięci?

rdzeń 1366 mhz a pamieć 2000 mhz , Po przekroczeniu 70 c. rdzeń skacze do nawet 1000 mhz . 

Prawdopodobnie zmieniony BIOS karty, dlatego ma max temperature ustawione na 70 stopni zamiast 90. Poszukaj prawidłowego biosu do swojej karty i go wgraj.

patrząc w ustawieniach AMD bios wygląda na oryginalny . Data biosu karty to 2017/11/15 . Data zakupu karty to styczeń 2018 r wiec by się zgadzało ale dla pewności mogę wgrać . Pytanie tylko gdzie szukać biosu karty i jak go zainstalować bo przyznam się szczerze nigdy nie wgrywałem biosu do grafiki . Na google jakoś nic szczególnego nie wychodzi jak szukałem tego biosu  :/

Znalazłem bios od RX 580 Shappire Nitro + . będzie hulał ? 

Link to post
Share on other sites

fish1991 a nie masz czasem tam takiego malutkiego przełącznika? Ja w swoim RX580 mam taki zaraz koło wtyczki zasilania, służy do przestawienia karty na zapasowy bios. Jak karta miała modyfikowany bios jest spora szansa że drugi jest nadal oryginalny.

Link to post
Share on other sites

fish1991 a nie masz czasem tam takiego malutkiego przełącznika? Ja w swoim RX580 mam taki zaraz koło wtyczki zasilania, służy do przestawienia karty na zapasowy bios. Jak karta miała modyfikowany bios jest spora szansa że drugi jest nadal oryginalny.

Niestety moja karta ma tylko jednego biosa . koledzy wgrałem nowy bios i problem dalej występuję . Karta zrzuca zegary jak przekroczy 70 C. bios wgrany poprawnie z poradnika z forum . W opisie biosu docelowa temperatura to 75 C .co to znaczy ? Można samemu jakoś edytować ten bios ? Bo przyznam szczerze że wkurza mnie już ta akcja . Oczywiście to samo się dzieję jak wattman ma ustawienia domyślne . 

Poważnie nikt nie wie? Może być uszkodzona karta jakiś element? Czy raczej wersja bios. Może ktoś wie czy będzie pasował bios od shapire nitro +?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...