Skocz do zawartości

Czy podany ram w opisie będzie działać na podanej w opisie płycie głównej


Recommended Posts

Witam mam płytę główną i mam w niej kość ramu 8gb od goodramu,chciałbym do kupić 4 gb ramu
i nie wiem czy muszę kupić ram taki sam co mam w komputerze, czy firma może być inna czy będzie pasował itp, mam 4 sloty ddr3.
Proszę nie odpowiadać typem '' poszukaj na stronie producenta'' 


Moja płyta główna:Gigabyte Technology Co. Ltd. 970A-DS3P (CPU 1)
Przykładowe kości ram które chciałbym zakupić:
https://www.morele.net/pamiec-hyperx-hyperx-ddr3-4-gb-1600mhz-cl10-hx316c10fb-4-637828/
https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4-gb-1333mhz-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
https://www.morele.net/pamiec-hyperx-hyperx-ddr3-4-gb-1866mhz-cl10-hx318c10f-4-637846/
https://www.morele.net/pamiec-kingston-ddr3-4-gb-1600mhz-cl11-kcp316ns8-4-852779/

 

Link to post
Share on other sites

Firma zbytnio nie gra roli, najważniejsza jest zgodność częstotliwości i opóźnienia CL, jeśli kupisz ram wolniejszy to ten szybszy który już masz i tak zwolni do prędkości tego wolniejszego- więc najlepiej jest mieć pamięć RAM o jednakowych parametrach. Inną kwestią jest połączenie pamięci np.: w trybie Dual-Channel, gdzie poza zgodnością prędkości muszą być spełnione dodatkowe wymogi. 

Link to post
Share on other sites

"Proszę nie odpowiadać typem '' poszukaj na stronie producenta'' " . W związku z tym , zakupione przez ciebie inne kości pamięci (inna firma nawet z takimi samymi parametrami) może nie współpracować z tymi , które posiadasz. Miałem już trzy takie przypadki w mojej "karierze". Radzącemu jest łatwo się rozpisywać kiedy wie , że nie ponosi ewentualnych kosztów . Dlatego weź to pod uwagę , podejmując decyzję . Zabezpiecz się choćby  kupując je w miejscu , w którym będziesz mógł bez problemu oddać...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - Przede wszystkim podaj proszę jaki masz model ramu, a przynajmniej wrzuć tu zdjęcie albo opis z naklejki na kości ram, żebyśmy wiedzieli o co kaman.

 

Po drugie - najlepiej dobrać drugą kość takiej samej firmy, o takich samych parametrach i wtedy masz największą SZANSĘ* że wszystko ruszy bez problemu. Jeżeli nie ma już tej firmy na rynku albo kości są trudno dostępne, wtedy szukasz innej firmy ale znów o tych samych parametrach. Inne warianty nie mają sensu bo albo nie będzie działać, albo jedno będzie ograniczać drugie

Po trzecie - jak masz JEDNĄ kość ramu a masz dwa/cztery sloty na płycie, to w tym momencie należałoby dokupić drugą kość o identycznej pojemności i identycznych parametrach żeby móc skorzystać z czegoś co nazywa się Dual Channel (dwie identyczne kości umiejscowione odpowiednio w slotach 2 i 4 [chyba ze instrukcja plyty glownej mowi inaczej]) W tym trybie RAM działa po prostu szybciej i wydajniej (nic nie musisz włączać, samo odpowiednie wpięcie RAMu to "włącza")

Po czwarte - tak jak kolega wyżej wspomniał - lepiej zapoznać się z rekomendacją producenta bo to oznacza żę producent najzwyczajniej wypróbował dany model kości z tą płytą i wszystko działało co daje ci 99.99% pewności że będzie to działać.

*Dobieranie 2giej kości ramu nawet identycznej nie zawsze daje gwarancje że wszystko będzie działało - zdarzają się pojedyńcze przypadki że coś jest nie tak, ale jest ich stosunkowo mało. Najlepiej jest kupować ram w "Kitach" po 2 sztuki wtedy masz raczej gwarancje że będą współgrały. Poza tą opcją  kupienie drugiej takiej samej kości daje raczej największe prawdopodobieństwo poprawnego działania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...