Skocz do zawartości

Upgrade PC - co pierwsze do wymiany?


Recommended Posts

Cześć. Prawie 4 lata temu pomogliście mi złożyć PC i zastanawiam się od czego będzie trzeba zacząć upgrade. A może lepiej wymienić całość? Komputer służy do gier wszelakich (zarówno single jak i online) oraz programowania m. in. w Unity/Unreal.

 

Aktualny zestaw wygląda tak:

  • Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
  • bequiet! Dark Rock 3
  • MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/
  • Kingston 2x8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage
  • Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
  • MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)
  • Phanteks Enthoo Pro (black)
  • Antec True Power Classic Gold 550W
Link to post
Share on other sites

Budżetu nie określam, bo na ten moment chcę się rozeznać, co w tym zestawie najbardziej niedomaga. Z resztą nie przejmuję się zbytnio kosztem. OC nie robiłem, więc mogę pokręcić - do jakich wartości powinien ten procek wejść bez problemu? SSD będę kupował.

Zasilacz warto wymienić, czy ten jeszcze trochę pożyje?

Dodam, że aktualnie gram na starym monitorze FHD Samsung T23A350 (chyba jakoś tak), który również pójdzie do wymiany.

 

Edit: Warto siedzieć jeszcze na LGA 1150, czy myśleć już o zmianie na 1151?

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites

Zestaw proc/ram/płyta jeszcze pociągnie, tym bardziej jeśli zainteresujesz się monitorem 1440p. Gry zaczynają korzystać z większej ilości wątków, ale nie na tyle, by była konieczna zmiana. Nie mniej coraz częściej znajdziesz miejscówki, gdzie Twój procek potrafi być wąskim gardłem przy 60FPS@ultra.

 

Nowy CPU, który by ogarnął najlepsze GPU i za parę lat nie był do niczego to co najmniej i7 8700k, 9700k. Nie mniej w czerwcu ma wyjść nowy Ryzen, który może sporo namieszać...

 

nt OC, Twój procek bez problemu powinien wejść na 4.3Ghz, gdzie 4.8 to chyba max. Gdzieś pomiędzy znajdziesz sweetspot. Co i jak w biosie to znajdziesz na necie. 

 

Zasilacz gold na dc-dc, będzie dobrze;) Masz chyba na nim jeszcze gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Jakoś specjalnie nie będzie ograniczał po podkręceniu albo i wcale, wszystko zależne od tytułu w jakie gry gramy i w jakiej rozdzielczości. Im wyższa tym mniejszy wpływ procesora na kartę. W zestawie masz też szybkie pamięci co jest plusem. Ja bym brał kartę rtx 2070. A jak wydajność będzie zbyt mała, to wtedy możesz wymienić resztę. Kwestia czy po prostu chcesz wydać 2500 czy 7500.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...