Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S9 - weryfikacja aukcji na Allegro


Recommended Posts

Witam! Mam prośbę. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem Samsunga Galaxy S9 i przeglądając Allegro znalazłem taką ofertę( https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-s9-dual-gold-zloty-g960fd-7681072569?fromVariant=7681042572 ). Bardzo proszę o pomoc w sprawdzeniu jej wiarygodności. Zastanawia mnie faktura bez VAT, a tak poza tym to sprzedawca ma ponad 5000 pozytywnych opinii. Dajcie znać co o tym sądzicie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli koleś prowadzi działalność, której obroty nie przekraczają 150tys zł to jest zwolniony z podatku VAT i od paru lat może taką fakturę wystawić.

Co do sprawdzenia telefonu to nie wiem zbytnio co masz na myśli, jak to niby zrobić?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie, sądząc po ilości komentarzy, to wiarygodny sprzedawca. Do tego jest program ochrony kupujących na allegro, więc nawet jak Cię oszuka to masz zwrot pieniędzy razem z kosztami przesyłki. Jedynie niepotrzebny stres jeśli coś pójdzie nie tak.

Kupując w sieci, ryzyko (tutaj akurat minimalne) znasz, nikt nie jest jasnowidzem i nie odpowie Ci jednoznacznie na pytanie czy zostaniesz oszukany czy nie.

Czy kupić musisz zdecydować sam.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tymi komentarzami to prawdopodobnie chodzi o to, że kupujący nie doczytał, kupił telefon i okazało się, że nie może odliczyć VATu. Biorąc na firmę, normalnie odliczyłby 23% na podstawie faktury VAT. Tutaj, faktura jest bez VAT, czyli na 0% i nie odliczysz nic.

Ktoś widział cenę bardzo okazyjną, pomyślał, że odliczy sobie jeszcze VAT i telefon go wyjdzie ok 1600zł a tu zonk.

Martwić może jedynie fakt, że w razie reklamacji, sprzedawca chciał by kupujący wysłał telefon bezpośrednio do niego a nie na serwis producenta w ramach gwarancji door-to-door.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak dużą może mieć przebitkę Play dla telefonu samsung galaxy s9 ? Ten, który Ty kupiłeś(być może) jest za pewne znacznie tańszy, choć ja i tka myślę, aby wziąć go w umowie z tym operatorem sieci. Czy zdążyłeś się już pobawić swoją nową zdobyczą i możesz napisać swój feedback w tej sprawie ;) Ciągle waham się nad decyzją

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...