Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

za jakiś czas planuje aktualizację podzespołów. W zeszłym tygodniu zakupiłem RTX'a + obudowę i ledy AURORA. Ogólnie nie spojrzałem na wymiary obudowy i porównując poprzednią jest mniejszą konstrukcją i był nie lada problem, aby upchnąć kable...

 

Ale nie ważne. Co mnie interesuje. Mianowicie chciałbym zmienić procka - po rekomendacjach wydaje mi się, że najlepiej byłoby kupić i7-8700K. Do tego płyta główna, aktualnie posiadam MSI jak widać w sygnaturce, ale nie jestem zadowolony mam czasami problem z bankami pamięci, że nie wykrywa mi kości... Czytałem, że mnóstwo osób ma z tym problem i trzeba dosyć mocno kombinować. W przypadku przesiadki na nową obudowę + grafikę - męczyłem się 2 dni na montażu + przekładaniu pamięci. Czy chciałbym drugi raz pchać się w to samo - raczej nieee, tym bardziej, że kolega + informatyk z lokalnego sklepu odradzają mi kupno w przyszłości płyt z rodziny MSI. Znalazłem taki model: Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3. Jakieś opinie ? Rekomendacje czegoś innego ?

 

Następnie chłodzenie pod procka. Chciałbym jakieś wodne typu all in one. Corsair, NZXT ? Może coś innego ?

 

Kolejna rzecz ramy... Coś z diodami - opinie na temat: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 ???

 

Na koniec obudowa + napęd optyczny na USB. Obudowę chciałbym jakąś aby była dobra cyrkulacja powietrza + żebym nie musiał się mega bawić w upychanie wiązek kabli. Bo teraz 2h spędzone na mozolnym układaniu wiązek było średnie. Napęd Blu-Ray - nie musi być nagrywarka. Chyba tyle. Dziękuję za pomoc. :)

 

 

Link to post
Share on other sites

8700k chyba jest dosyć ciężko dostępny, przez to cenowo lepiej wypada jego odpowiednik czyli 9700k, lut zamiast gluta, temp niższe etc. Ale płyta pod OC to Gigabte Aorus Elite za 770zł.

 

Chłodzenie starczy BQ Dark Rock 4 pro.

 

Pamięci w zależności czy chcesz podkręcać... tak. to B-die 3200cl14, 3600cl16/17(od 750 do 950), jeśli nie to 3200cl16 np te co wymieniłeś.

 

Obudowa z porządną wentylacją to np Fractal Meshify C 

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie na procka chcę wodne tym razem mój BQ Dark Rock Pro 3 jest ok, ale uniemożliwia wymianę jednej kości... chciałbym coś mniejszego gabarytowo... dodatkowo z racji szkła, chcę coś na ledach ;) może zbędne, ale lubię ;)

 

Obudowa za mała większą według specyfikacji mam obecnie, a uważam sam, że jest mała..

Edytowane przez Andriuu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...