Skocz do zawartości

Kto ma rację? Gpu-z czy aticcc czy gpu-z?


Recommended Posts

Mam Radeona 4850 IceQ. Jego domyślne taktowanie to 625MHz dla GPU.

gpu-z na pierwszej stronie wypisuje:

http://gpuz.techpowerup.com/09/07/12/aw5.png

na drugiej zaś

http://gpuz.techpowerup.com/09/07/12/gqy.png

aticcc ma najciekawiej:

http://img34.imageshack.us/img34/3238/30296195.png

okazyjnie i w gpu-z i w ati catalyst control center 500 mhz zmienia się samoczynnie na 625mhz na jakieś 0,5 sek.

Pytanie: jak ustawić żeby było 625mhz na bank w grach? bo rozumiem że to tak skacze góra dół w trybie 2d?

Link to post
Share on other sites

Tak, to ustawienia 2D. Prawdę mówiąc i tak są wysokie, mój 4670 chodzi na 165/250MHz w 2D ;)

To jest właśnie dziwne - Radki 4850 obniżają do 160/cośtam...MHz :), a 4870 tylko rdzeń do 500MHz. Czeka mnie modyfikacja biosu :):D
Link to post
Share on other sites

Samo obniżenie taktowania prawie nic nie daje.

Musiałem kupić HD4730, który został zbudowany na PCB 4870.

Obniżyłem taktowanie oraz napięcia poprzez edycje ustawień PowerPlay w BIOS'ie karty (do poziomu 300MHz @1.134V), ale to prawie w ogóle nie obniżyło poboru energii w spoczynku ;( (karta dokłada ok 100W). :D

Z tego co wiem nie daje się sterować napięciem na referencyjnych kartach 4870 :).

 

Edit: Czekam teraz tylko do premiery nowych kart ATI DX11 a 4730 pójdzie do śmieci. Nie żartuje.

Link to post
Share on other sites

u mnie na asusie hd4850 w 2D jest 500GPU/750MEM i odpowiednio w 3D 625GPU/1000MEM.

i w tego typu kartach jest to calkowicie normalne.nie bardzo rozumiem dlaczego by modyfikowac bios karty co moze sie wiazac z uszkodzeniem i utrata gwarancji...

w CCC zwyczajnie wlacz ustawienia domyslne taktowania karty i nic wiecej nie trzeba grzebac!juz karta sama bedzie wiedziala co ma robic i kiedy...;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problem miałem, bo jak zmieniałem ustawienia w ati overdrive, czy jak mu tam, to prędkość przeze mnie wybrana była widoczna w "current values" tylko sekundę. tak samo w gpu-z. myślałem, że coś nie tak z kartą albo któryś program zwyczajnie kłamie w żywe oczy ;)

Rozumiem, że jak podkręcę, to na pierwszej stronie gpu-z wyświetli mi prędkość 3d?

Link to post
Share on other sites

dokladnie tak!na pierwszej stronie GPU-Z pokaze Ci taktowanie jakie uzyskasz gdy wlaczysz aplikacje 3D.jak wreszcie dojade do domu to postaram sie dac przykladowego screena jak to u mnie wyglada.

pozdrawiam

 

ps.taktowanie pamieci w 3D ustaw na 1000MHz a nie 993MHz (ja masz na screenie) bo to domyslne ustawienie tej karty

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Tylko że u mnie nie ma 1000MHz... albo 998 albo 1003 :>

no i gpu-z mówi, że domyślne to 993MHz, tak jak i na stronie HIS'a jest... ustawiłem 1003, w końcu mam IceQ :)

ktoś wie czy IceQ turbo różni się biosem od IceQ zwykłego? gdzieś w opiniach komputronika ktoś napisał, że dorwał jakiś soft i ma IceQ->IceQ turbo LE... chyba że tylko podkręcił a softem była riva tuner :hahaha:

Link to post
Share on other sites

tez mialem HIs z chlodzeniem IceQ tylko ze 4670.porownywalem bios tej mojej i wersji Turbo.w tej Turbo byl bios taki sam,tylko domyslne taktowanie zegara GPU bylo podniesione z 750 na 780MHz i tyle!

ergo:jesli DOKLADNIE tak samo jest w 4850 i najpierw obadasz,ze po podniesieniu taktowania do wersji Turbo temp GPU nie wzrasta jakos dramatycznie,i rzeczywiscie dasz sobie rade z modyfikacja ustawien biosu mozesz pokusic sie o taki manewr.a jesli nie..coz...dziecinnie latwe jest przetaktowanie karty o te kilka MHz chociazby za pomoca CCC i wcale nie trzeba do tego Riva Tuner-a..

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...