Skocz do zawartości

Poprawne podłączenie zasilania Gigabyte Z390 AORUS PRO


Recommended Posts

Odświeżam sobie trochę blaszaka i zamówiłem i9 9900K + Gigabyte Z390 Aorus Pro i mam zagwozdkę odnośnie zasilania. Płyta ma zasilenie 8+4 pin, mój zasilacz ma tylko 1x 8pin, wystarczy podpiąć tylko 8, czy trzeba dodatkowo kombinować z przejściówką z molexa na 4p ?

 
Link to post
Share on other sites

Ten 4 pin przyda się przy bardzo mocnym i agresywnym podkręceniu i9 9990k (tak powyżej 4,5ghz, blisko 5ghz).

Czy te przejściówki to dobry pomysł? no nie wiem... Jeżeli kogoś stać na taki sprzęt, to stać go na dobry zasilacz i porządne chłodzenie... i9 9990k to nie żarty... przynajmniej energetyczne.

Link to post
Share on other sites

Mam BQ System Power 600, ale jako, że nie lubie druciarstwa, odpuściłem przejściówki na 4 PIN i zamówiłem Corsair HX850

Producent twierdzi, że każdy ich cooler jest kompatybilny z lga 1151, się okaże ;]

Złożę wszytsko to dam cynk jak to wygląda, ewentualnie będe myślał nad innym chłodzeniem, co aktualnie jest warte uwagi ? Szukać czegoś klasycznego, czy iść w wodę ?

   
Link to post
Share on other sites

napisz jaki masz zasilacz.

co do chłodzenia, DR3 ma bracket na lga 1151? Jeżeli go zainstalujesz, to powiedz nam jakie masz temperatury, ale już ci mówię, że może ono nie wystarczyć.

Bebechy zjechały, złożyłem to do kupy i wygląda to tak,

W spoczynku - 30-33

Battlefield 1 na full 3440x1440 - ~ 50

Render filmu w Vegasie 4k/24fps - max. 78

Intel Burn Test - Very High - Max 83

 

Nie wiem, czy narazie zostać na DR3, czy odrazu wkładać inne chłodzenie...

Link to post
Share on other sites

ciekawe... chyba będziesz musiał poszukać w google o co chodzi, a jeśli nie pomoże, to nowy temacik.

 

A czekaj, coś mi świta...

Zobacz ten materiał jeśli znasz angielski:

https://www.gamersnexus.net/guides/3389-intel-tdp-investigation-9900k-violating-turbo-duration-z390

 

Sprawdź czy masz szynę bclk ustawioną na 100mhz przy okazji.

 

tu masz taki cytat:
 

 

 

To MCE or not?

For the last five years or so, most Intel motherboards have provided an extra setting typically called “Multi-Core Enhancement.” MCE allows each motherboard maker to set higher targets for boost clocks. It’s technically overclocking, but it also isn’t because it’s enabled from the factory, so it doesn’t actually void your warranty.

Because MCE is part of the experience most consumers would get with a Core i9 on particular motherboards, we were really at odds about whether to enable it.

In the end, we didn’t enable it for our testing, but we did run additional tests on the Core i9 with MCE set to Auto and On, because somehow it felt fair to show just how easy it is to get that “free” performance.

For example, on our Maximus XI Hero board and with our Corsair H80i V2, setting MCE to auto gave us all core loads up to 4.7GHz during H.265 encoding. Setting it to On ran all cores up to 5GHz under fairly heavy loads most of the time.

This is just too much too much goodness to pass up, so we’ll point it out when it’s worth it.

źródło:
https://www.pcworld.com/article/3315057/components-processors/intel-9th-gen-core-i9-9900k-review.html

 

 

MCE podbija ci tak zegary.. Chodzi o to, że płyta sama podkręca ci cpu. Temperatury masz dobre, zasilacz też - ja bym się tym nie martwił dopóki nie podkręcasz.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...