Skocz do zawartości

Resetowanie się komputera pod obciążeniem Kernel power 43


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PLSBX,

Recommended Posts

Konfiguracja
c14e7c131064b6c2ec89e9e10b94c087_orig.jp
 
Windows 10 64 bit
 
Nic nie zmieniałem, nic nie jest podkręcone. Kiedyś była podkręcona grafika ale gry się wieszały, najpierw zmniejszyłem OC, a potem wyłączyłem całkiem i tak sobie grałem 2 lata z hakiem. Niedawno komputer zaczął się restartować pod obciążeniem czasem po 3h gry, czasem od razu po włączeniu wota jeszcze w menu.
Sam furmark może chodzić długo i temperatura nie przekracza 83 stopni, cpu testowane occt i w furmarku nie przekracza 70~ pamięci test przechodzą, sterowniki i aktualizacje wszystkie są. W occt jak testuje power supply to są dwie opcje, pierwsza to ten krążek kręci się kilka sekund po czym znika i test leci sobie i leci. Druga to taka że ten krążek kręci się max 30 sekund i następuje restart. Wtedy jak krążek znika to  hwinfo w zakładce gpu tam gdzie są limity pojawia się performance limit power: yes 
performance limit utilization: yes
 
Podejrzewam kartę graficzną albo zasilacz z tym że bardziej pasuje mi to drugie. Format może coś pomóc, czy lepiej od razu kupić zasilacz nowy? Z góry dziękuje za odpowiedź.

postawiłem system od nowa na nowym dysku, inne dyski i napęd dvd odłączyłem i dalej to samo

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość to podmień zasilacz. Kupowanie nowego w ciemno może być wywaleniem pieniędzy w błoto, chyba że dasz na zwrot w ciągu 14 dni. Najbardziej prawdopodobnym problemem jest przegrzewanie się zasilacza co powoduje spadek efektywności.

Link to post
Share on other sites

Daj do serwisu z podpowiedzią że podejrzewasz zasilacz. Mam tylko nadzieję że nie będą testować na jakimś modecomie.

Przełożyłem zasilacz brata i nie było resetów, kupiłem SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W. W weekend będę przekładał wszystko do nowej obudowy to zasilacz też zamienię. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...