Skocz do zawartości

Upgrade GTX660Ti i kilka drobnych pytań.


Recommended Posts

Witam wszystkich  :)  

Planuje wymiane karty graficznej, mam odnośnie tego dwa pytania z racji tego, że jestem w tych sprawach raczej zielony. Posiadam zasilacz Chieftec 550AB A, który służy mi bez mała dekade, no może przesadziłem ale naprawde ładnych pare lat  :P. Obecnie ciągnie GTXa 660Ti, którego natomiast chciałbym wymienić na GTXa 970, stąd dwa moje pytania:

 

* Czy zasilacz da rade jeszcze z GTX 970 (Być może się myle, ale wydaje mi sie, że starsza generacja i GTX 660 ma większy pobór mocy)

 

* Czy płyta główna GA-P55-UD3 będzie mogła obsługiwać tą karte?

 

Z góry dziękuje za pomoc, i pozdrawiam  ;)

 

 

Edytowane przez RemiFella
Link to post
Share on other sites

Płyta to nie problem - wszystko będzie działać. Jeżeli chodzi o pobór mocy, to nie jest prawdą, że starsza 660 bierze go więcej niż 970, bo ta druga jest bardziej energochłonna. Niemniej zasilacz i tak da radę. 

 

Nie wiem jaki budżet na wymianę, ale ceny 970 nie zawsze są okazyjne, więc podaj jaki budżet, a może znajdzie się coś lepszego/nowszego/z gwarancją w tych samych pieniądzach np 1060 3gb albo jakiś RX.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Płyta to nie problem - wszystko będzie działać. Jeżeli chodzi o pobór mocy, to nie jest prawdą, że starsza 660 bierze go więcej niż 970, bo ta druga jest bardziej energochłonna. Niemniej zasilacz i tak da radę. 

 

Nie wiem jaki budżet na wymianę, ale ceny 970 nie zawsze są okazyjne, więc podaj jaki budżet, a może znajdzie się coś lepszego/nowszego/z gwarancją w tych samych pieniądzach np 1060 3gb albo jakiś RX.

 

Dziękuje za odpowiedź, jeżeli chodzi o budżet to chciałbym przeznaczyć około 700 zł (maksymalnie 800). Wcześniej myślałem o 1050Ti, bo byłaby prawdopodobnie nowa, jednak nie jest ona tak wydajna, zresztą moja specyfikacja to już raczej antyk np, procesor i5-750, więc wymiana karty to ostateczne co chciałbym zrobić, by chociaż troche polepszyć wydajność, (ewentualnie podkręcenie procka, chociaż i tak pewnie jaka karta by nie była po 660 to i tak będzie dławiona przez niego) :)

A jeżeli chodzi o grafike, to nie wiem i nie znam sie "co lepiej"  ;)

Edytowane przez RemiFella
Link to post
Share on other sites

Do 700zł kupisz bez problemu 1060 3gb z długą gwarancją. Karta nowsza i odrobinkę wydajniejsza od 970, gdzie tej drugiej na gwarancji to ze świecą szukać.

 

Można w tym budżecie też pomyśleć o nowym RX'ie ale zwykło się mówić, że mocniej niż GTX'y obciążają procesor, więc przy i5-750 raczej został bym przy "zielonych".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do 700zł kupisz bez problemu 1060 3gb z długą gwarancją. Karta nowsza i odrobinkę wydajniejsza od 970, gdzie tej drugiej na gwarancji to ze świecą szukać.

 

Można w tym budżecie też pomyśleć o nowym RX'ie ale zwykło się mówić, że mocniej niż GTX'y obciążają procesor, więc przy i5-750 raczej został bym przy "zielonych".

Nie wiedziałem, że za tyle można wyrwać 1060 cały czas wydawało mi sie że używka będzie gdzieś w granicach 900 zł, dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Tak w zasadzie to za 800zł zaczynają się nowe (3gb), albo można mieć za tyle używkę 6gb. Ceny ostatnio mocno spadły. Takiego Radeona RX570 który nie jest dużo słabszy można mieć nowego nawet za 700zł i to bez żadnego problemu. Dlatego wspomniałem by przemyśleć zakup tej 970, bo tak naprawdę to one bez gwarancji powinny kosztować poniżej 500zł. 

Link to post
Share on other sites

Tak w zasadzie to za 800zł zaczynają się nowe (3gb), albo można mieć za tyle używkę 6gb. Ceny ostatnio mocno spadły. Takiego Radeona RX570 który nie jest dużo słabszy można mieć nowego nawet za 700zł i to bez żadnego problemu. Dlatego wspomniałem by przemyśleć zakup tej 970, bo tak naprawdę to one bez gwarancji powinny kosztować poniżej 500zł. 

Jakieś ponad rok temu jak brałem 660Ti to cenowo była po 400 zł wiadomo używka, a teraz 250-300. 970 to koło pewnie 900, dlatego teraz jak sobie sprawdzałem to zdziwiło mnie że za 500 zł można znaleźć, a kompletnie nie patrzyłem na te 1060 teraz, bo myślałem że koło 1000 będzie trzeba wybulić za nową i nie wiele mniej za używaną, ale masz racje strasznie to teraz poszło w dół. Tylko pytanie, czy jest spore prawdopodobienstwo na karte po kopaniu, czy to nie ma jakiegoś znaczenia skoro jest jeszcze gwarancja, jak myślisz?

Link to post
Share on other sites

Jaki konkretnie masz monitor ? Czy ma wejście cyfrowe ? Co do CPU zdecydowanie zgadzam się z poprzednikiem z tym że na ali za x3450 zapłacisz 75zł, a za 60zł sprzedasz swój CPU na allegro. Jak masz dobre chłodzenie x3450 powinien bez problemu zrobić oc na 4GHz.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeszcze można pomyśleć o wrzuceniu i7 na płytę (ot np taki Xeon, jeszcze z gw pisemną: https://allegro.pl/oferta/intel-x3440-i7-880-do-4ghz-8mb-lga1156-gw-xeon-7681671621 ), bo to nie jest duży koszt, a jednak 8 wątków robi swoje.

To już wiem co będzie kolejną rzeczą do kupienia na liście, nie wiedziałem, że są xeony na te sockety.

Jaki konkretnie masz monitor ? Czy ma wejście cyfrowe ? Co do CPU zdecydowanie zgadzam się z poprzednikiem z tym że na ali za x3450 zapłacisz 75zł, a za 60zł sprzedasz swój CPU na allegro. Jak masz dobre chłodzenie x3450 powinien bez problemu zrobić oc na 4GHz.

W zasadzie to nie mam monitora, tylko telewizor z podstawką, imituje monitor  :P

Co to za wejście cyfrowe? Mam dwa wejścia HDMI.

Co do ali, to dzięki za rade.

Link to post
Share on other sites

Ja też nie wiedziałem. Chciałem kupić starego dobrego Sandy Bridge i7 2600, ale ceny 350+ trochę ostudziły mój zapał. Koleżanka z forum mnie uświadomiła mnie, że z Dalekiego Wschodu można sprowadzić Xeona, koszt: $61 (wysyłka w cenie) za takiego E3-1270. Szedł dwa tygodnie, czeka teraz na montaż (czasu brak).

 

A mając i7 to można pomyśleć nawet i o gtx 1060 6GB / rx 580 8gb używanym...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...