Skocz do zawartości

połączenie przez Displayport


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mistela222,

Recommended Posts

Nie mogę podłączyć monitora przez kabel DP. Przez HDMI jest w porządku. Komputer nie widzi monitora po połączeniu przez DP. Wadę kabla czy monitora wykluczyłem bo działa na innym komputerze. Mam podłączone jeden monitor przez hdmi a drugi przez DP i niema obrazu. Pierwsza myśl walnięte wyjścia DP w karcie.Na  wszystkich trzech to samo. Może coś innego jest przyczyną? Karta to GTX 1060. Proszę o rady.

Link to post
Share on other sites

Tak dla pewności zapytam, podłączasz monitory na wyłączonym kompie? Na RX470 miałem podobny problem, podłączyłem tv i były zakłócenia,takie zielone linie,znikał obraz i to pod podłączeniu pod różne wyjścia.

Problem polegał na tym, że robiłem to na włączonym kompie.

Raczej niemożliwe by padły trzy wyjścia.

Na samym DP bez HDMI próbowałeś?

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Tak dla pewności zapytam, podłączasz monitory na wyłączonym kompie? Na RX470 miałem podobny problem, podłączyłem tv i były zakłócenia,takie zielone linie,znikał obraz i to pod podłączeniu pod różne wyjścia. Problem polegał na tym, że robiłem to na włączonym kompie. Raczej niemożliwe by padły trzy wyjścia. Na samym DP bez HDMI próbowałeś? Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

próbowałem na wyłączonym i na włączonym.

Próbuję wszystkiego.Starsze sterowniki i to samo.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_udostepnia_latke_eliminujaca_bledy_z_displayportem

też nic nie dało.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sprawa bardzo dla mnie dziwna. Kabel sprawny monitor też, karta działa, przez displeyport jest sygnał na innym komputerze. Z kolei u mnie wszystko działa dobrze z gtx 1050ti. A moja 1060 nie wysyła sygnału przez displayport. Jest coś w komputerze czego niema u mnie.

Specyfikacja komputera w którym działa to i3 8300 Msi h310 win 10  tu działa gtx 1050ti i 1060

Ja mam i7 2600 msi b75 ma p 45 win 10. tutaj tylko 1050ti.

Co to może być?


Obudowa. To jest inne w dwóch kompach. W jednej wszystko dobrze pasuje po przykręceniu śrubek mocujących kartę w drugiej (nawet niezauważalnie) karta lekko się unosi co blokuje dobre wpięcie kabla. Niby podpięty bo monitor reagował ale na tyle minimalnie coś musiało nie stykać, że nie puszczało sygnału. Taki pierdół a dwa popołudnia zmarnowane. Ale teraz mogę się cieszyć "gsyngiem na freesyngu"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...