Skocz do zawartości

Huawei M5 vs Huawei M5 Lite vs iPad 9.7


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do wymiany swojego Huawei M3 Lite, ze względu iż powoli kończy się gwarancja i nie obsługuje netflixa w HD... co mnie bardzo boli w delegacjach.

Oraz snapdragon 435 do najlepszych nie należy. Chcę także aby tablet miał dobre głośniki (gdzie Huawei króluje, z 4 głośników w M3 Lite jestem maksymalnie zadowolony).

 

Główne zastosowania:

+ Netflix HD

+ Youtube (oj dużo się ogląda)

+ Muzyka

+ Wymagam dobrego Audio

+ Ma być wydajniejszy od Snapa 435

 

Mam swoją kartę MicroSD 64gb (samsung evo). LTE nie potrzebuję.

 

Biorę pod uwagę 3 opcje:

 

Huawei M5 Lite:

+ KIRIN 659 jest lepszy od Snapdragona 435, w gry nie gram - powinien wystarczyć

+ Wspiera Netflix w HD

+ Rozdzielczość 1920x1200 mniej będzie obciążać baterię niż 2560x1440

+ USB Typ-C tak jak mój Mi A1 - mógłbym mieć tylko jedną ładowarkę + tylko jeden kabel na zapas USB w aucie.

+ Bateria większa niż w M3 Lite

+ Jack 3.5

- żadnych?

 

Huawei M5 ("Pro"/pełna wersja):

+ 2560x1600 pixeli może być przydatne w aplikacji giełdowej (o ile ta z której korzystam będzie miała "większe pole" do zagospodarowania wtedy zamiast rozciągnąć...)

+ KIRIN 960 - chyba raczej nie do zamulenia? Snapdragona 625 nie potrafię zatkać... a tego to na pewno nie będę potrafił.

+ USB Typ-C j/w

+ 4GB ram

- Brak jacka 3.5! Imho debilizm. Duża wada.

- Ta sama bateria co M5 Lite pomimo większej rozdziałki oraz mocniejszego procka.

 

iPad 9.7... nigdy nie miałem iOS'a (pomijając ileś lat temu telefon ale dość krótko)

+ Płynność (?)

+ Nie zawiesza się (?)

- jak macałem w sklepie youtube w 720p?!

- nie wiem jak z muzyką ściągnięta z sieci i zrzuconą na pamięć wewn.

- brak microSD

- 12 msc gwarancji to słaby żart

- głośniki klękają i płaczą przeciwko tym z Huawei M3/M5 (porównywałem na żywo)

+- aspect ratio 4:3 fajny do pracy, ale tragiczny do oglądania netflixa/filmów...

+- nie wiem czy 2GB to dużo czy mało dla iOS, nie wiem jak tam wygląda kwestia optymalizacji

 

Huawei M5 Lite to koszt 1099 (sporo kasy w kieszeni)

Huawei M5 to koszt: 1599zł

iPad 9.7 (2018) to koszt: 1549zł

 

Co sądzicie? Brać M5 Lite i się nie cackać? Najwyżej wtedy bym wcześniej wymienił tablet na nowy bo i 4 stówki w kieszeni.

iOS'a nie miałem, stąd jestem ciekawy... a lubię nowości (nie jestem konserwą). Martwi mnie jednak gwarancja, kable kosztujące tyle co nerki, aspect ratio 4:3 i brak microSD... Nie wiem także jak z apkami itp. Plus gorsze audio... ma ktoś może porównanie i zna jakieś dodatkowe cechy ipada poza stabilnością systemu?

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...