Skocz do zawartości

Korci mnie przesiadka na i7 3770k z i5 2500k


Recommended Posts

Wszystko zależy tutaj od kwoty jaką musisz dopłacić.

Pamiętaj że i7 3770k to dalej 4r. Ratuje ten procesor jedynie ilość wątków.

Odnoszę wrażenie że devy postawią w tym roku na większą liczbę rdzeni.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Według mnie nie warto dopłacać do staruszka i7. Mnie przesiadka z i5 3470 na ryzena 1600x kosztowała ok.600zl (+ mam 16gb ram zamiast 8gb) więc w praktyce ok 300zl. Wszystko na nowych częściach ze sklepu (ale procek i CPU z promocji) Poniżej testy wydajności ktore przeprowadziłem. i7 na pewno nie da takiego boosta jak 6c/12t w nowszych grach.

unknown.png

+ Minimalny fps znacznie stabilniejszy

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

https://en.m.wikipedia.org/wiki/PlayStation_4_technical_specifications

 

"The central processing unit (CPU) consists of two x86-64 quad-core modules for a total of eight cores, which are based on the Jaguar CPU architecture from AMD."

Brawo ty za cytat z wikipedii.

 

Architektura w konsolach składa sie nie z dwóch modułów ale z dwóch czterordzeniowych CPU na architekturze jaguar. Jaguar wywodzi sie z BOBCATa który generalnie był pierwszym APU jeszcze przed LLANO. BOBCAT to linia energooszczednych CPU - rywal Atoma. LLANO to pierwsze APU na socket FM1. To ze na wiki nazwali to modułem nie oznacza architektury modułowej znanej z buldozera czy piledriver.

 

Generalnie to sie troszeczkę ośmieszyłeś.

 

Żebyś się dalej nie ośmieszał tu masz porównanie jaguara do architektury modułowej

https://images.anandtech.com/doci/8067/7%20Core%20comparison%20to%20Jaguar.png

Dodatkowo poczytaj sobie o L2 w architekturze Jaguar. Coś genialnego w swojej prostocie.

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Kiedyś ktoś jeszcze weryfikował wiki, kurde.... :/ A to właśnie nie o sposób współdzielenia pamięci była cała afera pomiędzy rdzeniami a modułami w Bulldozerku? Co następnie poskutkowało, że w Ryszardzie mamy "core complex" zamiast "modułu"?

Link to post
Share on other sites

Nie. To chodziło o wspólne jednostki zmiennoprzecinkowe. L2 tez było wspólne ale działało na innej zasadzie jak w jaguarze. W jaguarze miałeś 4x512KB L2 które mogły byc współdzielone między rdzeniami. 

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej pamięci na 2133 wymienić? 

 

 

on ma 1600 mhz cl7, one chodzą szybciej niż jakieś 2133 cl10, poza tym przy tak dobrym CL pewnie kręcą sie jak głupie i na te 2133 bez problemu powinny pójść

co do wymiany cpu, jak najbardziej jestem za, sam wymieniłem i5 2500k na i7 2600 non k, różnica w nowych grach korzystających z 8+ wątków kolosalna, szczególnie brak jakis dropów i stabilny fps, znajomy ma Kobyłę i5 7400 to mi zazdrości mojego staruszka jak widzi jak gram w bf5 w 80-100 fps, a on się męczy ze spadkami do 40-45 kl/s  8-)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...