Skocz do zawartości

[~1300/1400zł] Płyta, procesor oraz pamięci


Recommended Posts

Witam!

 

Potrzebuję wymienić płytę główną wraz z procesorem oraz pamięciami do ~1300/1400zł. Prosiłbym o dobranie podzespołów.

Głównie do gier typu: Fortnite, LOL, FIFA itp. oraz użytku domowego.

 

Sam wybrałem takie podzespoły jak:

- procesor Ryzen 5 2600

- płyta główna ASRock B450 Gaming K4

- pamięci Patriot Viper 2x4GB 3000MHz

 

Aktualnie posiadam:

- AMD Radeon HD7700 1GB

- zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W

- dyski SSD WD GREEN 240GB oraz 1TB HDD

 

Prosiłbym o sprawdzenie czy powyższy zestaw jest okej. Martwią mnie pamięci, których nie mogę znaleźć w QVL płyty i boję się, że nie ruszą na 3000MHz... Czy reszta jest dobrana prawidłowo czy może coś lepiej zmienić w tym budżecie?

 

Pozdrawiam!


Prosiłbym o szybką pomoc. Edytowane przez Polmeep
Link to post
Share on other sites

Nie jestem jakims ekspertem (sam zawsze sue pytam tutaj na forum jak cos zmieniam) ale ten procek z ta karta to tak troche bez sensu

Karta bedzie tak ciagla w dol procka ze nie wykorzystasz jego potencjalu i jezeli zachcesz zagrac w cokolwiek co wykorzystuje karte to troche lipa np fifa chyba wymaga 2gb pamieci karty a ty masz 1 to bedzie klatkowac o ile sie nie myle, fortnite tez ma rekomendowana mocniejsza karte od twojej wiec tez raczdj bedziesz mial lipe

Wesdlug mnie lepiej kup nowa karte mocniejsza i dorzuc nieco kasy albo nieco slabsza wez reszte i kup karte zeby te podzespoly sie uzupelnialy i byly nieco bardziej na rowni

Niech sie wypowie jeszcze ktos bardzie doswiadczony

Link to post
Share on other sites

Kartę mam zamiar zmienić w najbliższym czasie. :)

Prosiłbym jeszcze o pomoc z tą kompatybilnością pamięci z tą płytą czy też może polecacie jakąś inną płytę?

 

Czy grafika RX570 będzie dobrze współpracowała z Rysiem 2600 czy lepiej iść w GeForce'a jakiegoś?

Edytowane przez Polmeep
Link to post
Share on other sites

Pamięci powinny działać, to że czegoś nie ma na liście kompatybilności, nie oznacza, że działać nie będzie, tylko to, że producent nie przetestował tego konkretnego zestawienia.

 

Czy pójdą na 3000? Ciężko powiedzieć. Może pójdą od kopa przez profil, może będą wymagać ręcznego zmodyfikowania timingów i napięć, a może w ogóle nie uda ci się ich pościć wyżej niż ~2800 i nikt ci nie da gwarancji.

 

Pójście w kości z B-die Samsunga zazwyczaj zwiększa prawdopodobieństwo, że pamięci pójdą na wysokich zegarach, ale:

 

a) to droga zabawa

 

b) o ile mi dobrze wiadomo nie ma kości 4GB na B-die, bo się zaczynają od 8GB.

 

RX 570 będzie spoko.

 

Na ten moment wybrany przez ciebie zestaw wygląda okej. "W połowie 2019" (kiedy dokładnie to nikt nie wie, może nawet nie samo AMD) ma wyjść nowa generacja Ryzenów, ale jak chcesz kupować teraz, to moim zdaniem nie ma co czekać.

Link to post
Share on other sites

Czyli płyta jest spoko? Znalazłem jeszcze MSI B450 Gaming Plus ale nie wiem czy ASRock nie byłby lepszy.

Gdzieś na anglojęzycznym forum widziałem że ktoś miał problem z ustawieniem tych pamięci na tej płycie stąd moje obawy. Tylko że ludzie to składają i polecają tutaj i na innych forach więc muszą być okej...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...