Skocz do zawartości

Słaba wydajność GTX 1070 w laptopie


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Kupiłem dopiero co laptop HP Omen 17 w102na, używany. Przystąpiłem do testów w 3dMark i okazało się że ma bardzo słaba wydajność, wynik w Time Spy jest poniżej 2 tys gdzie sprawdzając wyniki na YouTube tego modelu można zobaczyć wyniki sięgające około 5 tys.

Poprzedni właściciel zapewnia że wszystko było z nim w porządku, grał na nim w gry i na wydajność nie narzekał (więc ciekawe dlaczego sprzedał taką maszynę?).

Jako że mam możliwość oddania to chciał bym sprawdzić czy to nie jest po prostu wina oprogramowania (przyszedł do mnie świeżo sformatowany), szkoda by było go oddawać.

 

Wiec tu prosił bym o pomoc, poradę. Może jest to kwestia ustawień, czy karta ma defekt ?

Załączam parę screenów z testów w 3dMark

bfa07ee76e3dbc269b503670ca424859.jpg31efce11d310c89fae344d0cc1e18edc.jpg7777bf79ed98d880c0e259b68174d8ff.jpg

 

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No tak, faktycznie, cos jest nie tak z samym GPU. Jak temperatury po dluzszym uzywaniu? Zapuść jakiś stress test (ale nic hardcore'owego jak furmark, Heaven benchmark moze byc, czy cokolwiek sensownego co ma loop'a). Aczkolwiek przy pamiątkach tez cos wyszlo:

"Performing below potential (34th percentile) - ensure that a dual+ channel XMP BIOS profile is enabled"

Takze najpierw zrob to, moze generalnie w BIOSie jest cos poprzestawiane. Polecam ewentualnie zapisac obecne ustawienia BIOS na jakims profilu i zrobic reset BIOS. Sprawdzic dzialanie GPU. Jak nie to przywrocic BIOS i sprawdzic czy profil XMP jest wlaczony w BIOSie. A pozniej sprawdzic temperaturki. Wiem, duzo razy powtorzylem "BIOS" ;).

 

Link to post
Share on other sites

Co do ładowania to aktualnie nie działa , nie wykrywa ładowarki w systemie ale gdy komputer jest wyłączony to ładuje , stało sie tak po resecie systemu do ustawień fabrycznych , przed resetem ładowanie normalnie działało a mimo to był problem z wydajnością

 

chciałem to naprawić ale odinstalowanie i instalacja sterowników AC adaptera nic nie pomogło

ed520f430485f9ee0bfd021e03cc9322.jpg

Edytowane przez Piotrknx
Link to post
Share on other sites

No to ja to slabo widze. System nowy, stery aktualne, problemy z pamięcią i GPU nie powinny występować. Do tego ten problem z ładowaniem. Ew. coś software'owo w systemie jest namieszane ale wątpie. Raczej do zwrotu.

Ale z tego co w internecie pisza ludzie to update BIOSu tez by mu dobrze zrobil. Ale pierwszy wlasciciel sie zarzeka ze problemow nie mial, to nie wiem... A dawno go odpalał?

Edit: I jeszcze mozna sprobowac to: https://support.hp.com/in-en/document/c03467905

Chciałbym też w sumie widzieć jak to w GPU-Z wyglada w trakcie korzystania z karty jakiegos intensywniejszego, takze screen z zakladki sensors.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

No nic, laptop odsyłam

 

Już tak poza tematem, warto dołożyć do lapka i mieć tą kartę gtx 1070? Jest dosyć drożej w porównaniu do 1060 ale z tego co widzialem to średnio 20 klatek więcej generuje w grach

 

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...