Skocz do zawartości

Szczoteczki soniczne


Recommended Posts

Cześć wam, ostatnio uznałem, że fajnie byłoby zainwestować w jakąś dobrą szczoteczkę soniczną. Słyszałem o nich same dobrze rzeczy, jedynym problemem jest ich koszt. Mógłbym wydać koło 400zł, ale nie bardzo wiem czym mogą (poza np. ilością programów) różnić. Ktoś z was ma jakąś dobrą, sprawdzoną do polecenia ? http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 

Link to post
Share on other sites

Alfawise s100. Mamy z żoną i polecamy, kilka programów, ładowanie indukcyjne, ogniwo 18650, na jednym ładowaniu ok 2-3msc mycia, główki tanie jak barszcz. W promocji na gearbest'cie zbita punktami wyszło 122zł za 2. Nie trzeba Philipsa za 400zł, skoro alfawise działa identycznie.

Edytowane przez katystopej
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używamy Blaupunkt DTS801, genialne szczoteczki i tanie. Kupiliśmy je na koniec listopada 2018 i do dziś nie były ładowane. Po przygodach z rotacyjnymi Oral-B te szczoty Blau' to totalny kosmos. Pierwsze wrażenie miałem takie jakbym był na zdejmowaniu kamienia :D super czyszczą.

Link to post
Share on other sites

Sam sie zastanawiam nad soniczna ale przesiadke bede miał z elektycznej i czy macie moze jakieś porównanie. Czy warto czy poprostu efekt ten sam tylko inna metoda czyszczenia 

Nikt, kto użył sonicznej szczoteczki nie powie, że soniczna daje taki sam efekt jak elektryczna.

 

Swego czasu Kuba Klawiter robił taki test: użył 2 elektryczne szczoteczki w różnej cenie (tańsza i droga) i jedną soniczną do... czyszczenia felgi samochodowej.

 

Po elektrycznych szczoteczkach nie było śladu czyszczenia. Po sonicznej było widać, że nalot na feldze został w jakimś stopniu zebrany. Tak samo jest z płytką nazębną. Po czyszczeniu soniczną zęby są gładkie w porównaniu do elektrycznej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Najpierw u mnie była szczoteczka elektryczna - spoko. Potem pojawiła się soniczna - zupełnie inna jakość. Dziś w ogóle nie trzeba rozważać zakupu elektrycznej, bo soniczna bije ją na głowę. No i dentystka sama zauważyła, że prawie w ogóle nie mam osadu i kamienia.

Link to post
Share on other sites

Alfawise s100. Mamy z żoną i polecamy, kilka programów, ładowanie indukcyjne, ogniwo 18650, na jednym ładowaniu ok 2-3msc mycia, główki tanie jak barszcz. W promocji na gearbest'cie zbita punktami wyszło 122zł za 2. Nie trzeba Philipsa za 400zł, skoro alfawise działa identycznie.

 

He, trzymam za słowo, bo właśnie zamówiłem taką ;)

Link to post
Share on other sites

Też mam praktycznie równy miesiąc Alfawise s100, wcześniej miałem Oral-B Professional Care 1000 i bez porównania. Kilka programów, długo trzymająca bateria. Od początku jeszcze nie ładowana. Co najważniejsze czyści dużo dokładniej niż elektryczna i jest cichsza. Uczucie po przejściu z elektrycznej na soniczną jest jeszcze lepsze jak po przejściu z manualnej na elektryczną ;) Początkowo trzeba się przyzwyczaić ale dzięki kilku programom nie ma z tym problemu. Później to już czysta przyjemność. Polecam każdemu. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Alfawise po przeszło 3 latach się skończyła... Od 3 dni zaczynała wariować, nie chciała się włączać, sama w nocy się uruchamiała a dzisiaj to już w ogóle się nie odpaliła. Po rozebraniu wygląda jakby była w środku trochę zawilgocona więc może coś się wody dostało. Trudno, trzeba będzie szukać coś innego, macie jakieś propozycje? Myślałem nad Philipsem ewentualnie Blaupunktem.  

Link to post
Share on other sites

Długo Ci działała . Córka załatwiła 2szt  alfawise w rok . Mi działa w sumie cały czas . Jakieś 2 lata w styczniu  będzie .

Żona ma Panasonica . Wyczuwalnie  mocniejszy od alfawise .  Bateria słaba , ale jest stacja dokująca do ładowania . 

No i sporo jednak był droższy od chińszczyzny . Teraz na topie są chyba szczoteczki oclean .

Link to post
Share on other sites

Jakiś miesiąc temu kupiłem kolejną szczoteczkę, wybrałem Oclean X Pro. Teraz w domu każdy ma swoją, przedtem zmieniało się główki.

 

Miałem Xiaomi (zepsuła się po dwóch miesiącach, tak się po prostu trafiło), mam teraz 2x Philips (różne modele) i tą najnowszą Oclean. Jedna Philips zepsuła się po ok. 4 latach, ale ją naprawiłem i działa dalej. Ciekawe jest to, że producent oficjalnie okłamuje użytkowników. Na stronie Philipsa otwarcie szczoteczki jest operacją jednorazową w celu wyciągnięcia baterii do utylizacji. Bateria jest niewymienna. Po co tak okłamywać ludzi? Pewnie po to, żeby generować elektrośmieci. Szczoteczkę można otworzyć, można baterię wymienić, można naprawić.

 

Miałem też stację do sterylizacji w/w firmy (komplet z jedną ze szczoteczek), która się zepsuła. Po otwarciu okazało się, że cały zasilacz zalany jest jakąś żywicą, więc o naprawie nie ma mowy. Generowanie elektrośmieci...

 

Jakie zalety ma Oclean?

- szybkie ładowanie 2h, a Philipsy mają 24h. Philipsy ładują się indukcyjnie, a Oclean ma fizyczne styki, dlatego idzie to szybko,

- wyświetlacz oled - nie jest to coś niezbędnego, ale dla graczy musi się coś świecić i pokazywać :)

- fajny uchwyt magnetyczny - można przykleić na ścianę i jest to wygodne do przechowywania/ładowania,

- rozbudowana aplikacja - też nie jest to coś niezbędnego, ale można przez nią np. sprawdzić czy dziecko nie zapomina o myciu zębów.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, wodego napisał:

Jedna Philips zepsuła się po ok. 4 latach, ale ją naprawiłem i działa dalej

Też udało mi się naprawić szczoteczkę Philips Sonicare FlexCare HX9160 , była zalana i sama się włączała w nocy . Ale to była wina szwagra który płukał końcówkę pod bieżącą wodą razem ze szczoteczką i w końcu woda dostała się do środka . Mam ten sam model i działa bezawaryjnie jak na razie . Jak kupować to modele z serii  HX9....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...