Skocz do zawartości

Recommended Posts

od kilku dni mój komp dziwnie 'charczy' i to na luzie, kiedy nie oblicza nic wymagającego ;)

na przykład: normalny płynny hałas wentylatorów i nagle taki zryw na kilka sekund jak kosiarka albo jakiś samolot :D

kilka dni temu komputer został wyczyszczony z masy syfu w środku, ale raczej nic nie zostało naruszone, temperatury są w normach i w grach nic dotychczas nie szwankowało

komputer jest nowy, ma ok 7-8mcy, niestety wszystko na boxowym chłodzeniu ale planuję kupić jakieś karakorum itp. żeby proc podkręcić

konfig:

MSI p35 neo

radeon 4850 gigabyte

e8400

hyperx 4gb

i wiem, że zasilacz niepolecany ale wciśnięto mi go :) , jak na razie nie ma problemów MC feel 500w

Link to post
Share on other sites

Wentylator na grafice umiera prawdopodobnie :D Możliwe, że to też zasilacz albo box CPU. Właściwie to wszędzie można znaleźć winowajcę. Wsadź głowę do obudowy i nasłuchuj skąd ten hałas.

Link to post
Share on other sites

możliwe, w końcu komp jest codziennie po kilkanaście godzin na chodzie

jeśli 'umiera' któryś z wentylatorów boxowych to zwyczajnie wymieniają go czy karte/procesor?

pamiętam, że padł mi kiedyś radeon 9800 pro i nie produkowali już tego typu chłodzenia czy w ogóle karta już była nieosiągalna i wymienili mi na inny model ;) eh, trza pomyśleć o jakimś chłodzeniu ale to jak wpadnie jakieś siano, w dodatku prawdopodobnie czujnik na płycie jest walnięty i nie mam pewności co do temperatur procesora :) ale gdyby były faktycznie za wysokie to już dawno były by objawy :D

Link to post
Share on other sites

Najłatwiej będzie sprawdzić zatrzymując każdy po kolei, bez obciążenia raczej nic się nie przegrzeje przez minutę. Zatrzymaj przed włączeniem wentylator grafiki (lub odłącz po prostu), procka podobnie, a zasilacz musisz zatrzymać np. ołówkiem. Jak będziesz wiedział co zepsute, to pomyślimy :D Grafiki często wymieniają na nowsze modele, ale to na ogół pod koniec gwarancji, bo po 2-3 latach modelu dawno już nie ma. 4850 jeszcze trochę będzie :)

Link to post
Share on other sites

poprzedni komp to był hardkor, wiecznie coś się psuło :) więc mam uczulenie na to i na bank po kilku h grania na najwyższych detalach w takiego GoW i inne coś by się wywalił albo co gorsza zjarało ;)

ale to jutro rozkręce obudowe i zobacze co szwankuje

 

moim zdaniem jest to wina zasilacza :)

jeśli się spieprzy to będzie problem serwisu nie mój, bo też nie ufam feelowi po przeczytaniu opinii ;P ale zapewniano mnie że te zasilacze są u nich rzadko reklamowane :D

zasilacza w jakim sensie? za słaby czy wentylator może padać?

Link to post
Share on other sites

mam bude otwartą od 3 dni... i nagle hałas sam ustał ;| a wszystkie wentylatory wydają się działać na pełnych obrotach, zresztą nie mam problemów podczas obciążenia sprzętu

ale może faktycznie zasilacz, bo dzisiaj coś buczał i po przyduszeniu kratki ręką zamknął się ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...