Skocz do zawartości

Zadowolenie.pl - Przedsiębiorco, nikt tam nie kupuj


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem tylko poinformować, że sklep Zadowolenie.pl zgodnie ze swoim punktem regulaminu 34, zastrzega sobie nie przyjmowanie rękojmi za wady, jeżeli zakup nastąpił na firmę. 

Skierowałem wniosek do  UOKiK z zapytaniem czy jest to dopuszczalne, ponieważ rękojmia w moim przekonaniu stanowi niezbywalne prawo kupującego, a jeżeli tak, zażądałem aby wymusili na tych cwaniaczkach umieszczania dużego czerwonego prostokąta z informacją przed finalizacją zamówienia, że w przypadku zamówienia towaru na firmę, sklep nie przyjmuje reklamacji na podstawie rękojmi, której termin liczymy 2 lata od zakupu. W poniedziałek skieruję również pytanie do Rzecznika Praw Konsumenta oraz skontaktuje się z lokalnym oddziałem FK.

 

W moim przekonaniu jest to co najmniej świadome ukrywanie sprzedaży niepełnowartościowego produktu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fora_newsy
Link to post
Share on other sites

Inne sklepy też mają tak w regulaminie (nie wiem czy wszystkie ale kilka na pewno) , z którym należy się zapoznać przed zakupem. Ja wiem , że oni wszyscy piszą dużo i drobnym drukiem , żeby tylko utrudnić....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Sprzedawcy mają prawo wyłączyć firmy (czyli kupujących niebędących konsumentami) z rękojmi.

I takie informacje powinny znaleźć się w regulaminie.

W przypadku tego sklepu niestety nie ma podstaw do roszczeń, bo informacja jest zawarta w ich regulaminie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - wyłączenie przy zakupie na firmę jest w pełni legalne, dopóki znajduje się informacja w regulaminie. Przy zakupie jako konsument, rękojmi sprzedawca skrócić nie można wcale, oprócz sprzedaży towaru używanego, gdzie może okres ograniczyć, ale maksymalnie do roku. Wiele, jeśli nie większość, sklepów wyłącza rękojmie przy sprzedaży na firmę.
Możesz nawet sprawdzić na stronie UOKiKu - pewnie jest o tym informacja.

Edytowane przez Biskit
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...