Skocz do zawartości

RTX 590 Relive tryb Silent jak ustawić pomoc !


Recommended Posts

5-10 minut roboty to nie jest bóg wie wile... ;p bo tyle ci z tym zejdzie.

Temperatura bardzo wysoka. 

 

Przestaw te wentylatory bo jakiś debil ci to zamontował.

x2 exhaust, i nie dziwota że koszmarne temperatury skoro obudowa nie dostaje żadnego świeżego powietrza - nic go nie wtłacza!

Link to post
Share on other sites

W jakby otworzyć boczne okienko od obudowy ? Taki zabieg po prostu tego nie naprawi ?

Wiesz ja się nie znam na budowaniu kompów i w ogóle niechce nic ruszać bo wiem se coś zj**ie xd

A druga sprawa czy chodzenie tych wentylatorów w karcie przy założeniu Żr narazie zostaje z tymi wentylatorami i chodzeniu wentylacji karty na 90 procent czy tej karty nie zepsuje dźwięk już jakoś wytrzymam przynajmniej do wypłaty po niej pojadę do tego gościa k po prostu powiem mu aby wrzucił jakieś dwa wentylatory na przód i jak masz racje w tym co piszesz poprawi to prace i temperatury

Ale tez jedna sprawa mnie dziwi na internecie jest test tego komputera co ja mam identycznego i on ma taki sam zestaw wentylatorów z przodu nie ma żadnego ! A temperatury ma super

Link to post
Share on other sites

Jak otworzysz bok obudowy to spartolisz już całkiem cyrkulacje powietrza.

 

Jak boisz się odkręcić 4 śrubki i przełożyć wentylator i przykręcić 4 śrubki to ja się boje myśleć co się dzieje gdy wsiadasz do samochodu.  :rotfl: Facet ma umieć naprawiać bardziej skomplikowane rzeczy, a nie zostać pokonanym przez gó*****y wentylatorek :P Po prostu uważaj co robisz, i nie machaj rękami jak mackami Cthulu.  8-)

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie. Ten na samej górze wrzuć na front, tak aby wpychał powietrze z zewnątrz do środka obudowy.

Jak możesz to zamów drugi taki sam wentylator i też go daj na front, bo masz tam miejsce na 2 wentylatory.

Wtedy miałbyś:

x2 front = wtłaczają zimne powietrze do budy

x1 tył = wywala gorące powietrze na zewnątrz

 

Zobaczysz jaka będzie różnica. :) 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Powietrze jest zasysane po bokach. A montujesz je od wnętrza komputera.

Tu masz zdjęcie tej obudowy (prawy obrazek), tak był fabrycznie zamontowany (a nie debilnie na górze):

f2.jpg

 

 

Wentylator to 120mm Sigma Pro. Sprawdź tylko czy obecne wentylatory są 3 pin czy 4pin (PWM). Jak to sprawdzić? Po prostu popatrz na wtyczkę czy ma otwory na 3 czy 4 piny. I zamów dokładnie taki sam. Ja obstawiam że prawdopodobnie są to 3pinowe.

 

Wersja 3pin: https://www.x-kom.pl/p/274898-wentylator-do-komputera-silentiumpc-sigma-pro-120.html

Wersja 4pin: https://www.x-kom.pl/p/274899-wentylator-do-komputera-silentiumpc-sigma-pro-120-pwm.html

Link to post
Share on other sites

Możesz.

Trzeci wentylator da ci jeszcze większy dodatkowy "boost" dla chłodzenia. GPU będzie chłodniejsze, CPU także. Czyli oba te podzespoły (a właściwie ich chłodzenia) będą dzięki temu pracować na mniejszych obrotach co oznacza mniejszy hałas. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Tak de facto to on ma jeszcze jeden wentyl, który siedzi na PSU i w zależności od tego jak jest zasilacz montowany to można z niego też zrobić element w układzie cyrkulacji powietrza.

 

U mnie PSU siedzi w piwnicy i ma zasysać powietrze spod obudowy i pchać do góry.

Link to post
Share on other sites

To już jest wyższa szkoła zabawy, nie ma sensu z tym nic mieszać. Najlepszym klasycznym rozwiązaniem jest oddzielny obieg (wentylator bierze ze spodu i wywala za komputer ciepłe powietrze).

 

Prosty setup 2 front + 1 tył zrobi robotę. Powinno to wystarczyć by zbić temperaturę GPU i obroty na nim.

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki ze żadnej bolców nie ma

https://zapodaj.net/971ca18e5a6c1.jpg.html

https://zapodaj.net/1623a56f24955.jpg.html https://zapodaj.net/1623a56f24955.jpg.html

https://zapodaj.net/1623a56f24955.jpg.html

Ja tu nie widzę żadnego miejsca gdzie można otworzyć tak samo od góry są przewody przecież podłączone do włącznika itp . Coś co miało być przekręceniem 4 śrubek się komplikuje

Link to post
Share on other sites

Czy ty go źle nie zamontowałeś w sposób wyrzucający powietrze ze środka obudowy na zewnątrz? Wentylator na froncie ma wpychać zimne powietrze do obudowy! Mówiłem że na obudowie jest strzałka, która sugeruje przepływ powietrza.  :rotfl:

 

Skoro najbardziej grzeje ci się karta ustaw go może na wysokości karty. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Wyglada to teraz tak przy wlasnych ustawieniach karty , przy automatycznych rpm znow byl w oklicach 2400 a temperatura taka sama jak w ustawieniach wlasnych (co mnie zdziwilo) taka gra juz mnie cieszy bo jest wreszcie cicho ale jak widze ta temperature to mysle , ze jeszcze troche mozna zejsc z dzialania obrotow tych wentylatorow - teraz mam na 60 % temperatura i rpm tak jak widac a gdybybym zszedl na 50 % co o tym myslisz  ? RPM bylby w okolicach 1700 a temperatura mysle 79 78 , zdecydowac sie ? wtedy glos w grach bylby nie zauwazalny praktycznie.


https://zapodaj.net/44c1d5bb48548.png.html

Link to post
Share on other sites

W jakby otworzyć boczne okienko od obudowy ? Taki zabieg po prostu tego nie naprawi ?

Wiesz ja się nie znam na budowaniu kompów i w ogóle niechce nic ruszać bo wiem se coś zj**ie xd

A druga sprawa czy chodzenie tych wentylatorów w karcie przy założeniu Żr narazie zostaje z tymi wentylatorami i chodzeniu wentylacji karty na 90 procent czy tej karty nie zepsuje dźwięk już jakoś wytrzymam przynajmniej do wypłaty po niej pojadę do tego gościa k po prostu powiem mu aby wrzucił jakieś dwa wentylatory na przód i jak masz racje w tym co piszesz poprawi to prace i temperatury

Ale tez jedna sprawa mnie dziwi na internecie jest test tego komputera co ja mam identycznego i on ma taki sam zestaw wentylatorów z przodu nie ma żadnego ! A temperatury ma super

 

jak jesteś tak ograniczony że nie potrafisz wentylatora założyć to może zanieś komputer gdzieś do serwisu 

Link to post
Share on other sites

Ale na auto jest to samo wiec słabo trochę bo j tak jest głośno bez różnicy gdyż wentylatory działają na 90 procent . A manualne zmniejszenie wycisza je nie tracąc na temperaturze .

Ale to tez chyba problem mojej karty bo czytałem se praktycznie nie da się zejść poniżej 1700 na niej .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...