Skocz do zawartości

Musical Fidelity MF100 nauszne zapytanie


Recommended Posts

Witam Forumowiczów , Forumowiczki

 

sam nie wiem jak to ugryżć więc:

1)

przychodzę do Was z zapytaniem jak się ma sprawa z używaniem słuchawek nausznych tzw.portable (nie mylić z wokół usznymi)do gier fps-ów.Chodzi mi o jakość czytelności precyzji nasłuchu ,przy pozycjonowaniu alokacji dżwięku (ciche kroki,przeładowanie broni,odbezpieczenie granatu itp.).Wiadomo że, pełno wymiarowe słuchawki wokół uszne tworzą wokół ucha zamkniętą  komorę  akustyczną , co przekłada się na pełno wymiarowe tworzenie kompletnej holografii sceny.Nigdy takich słuchawek nausznych nie miałem.

2)

czy takie słuchawki mają dużą przewagę nad wokół usznymi ,  jeśli chodzi o dyskomfort potliwości ?

3)

a teraz do rzeczy, czy ktoś posiada doświadczenie z słuchawkami  Musical Fidelity MF100 ? , jak się sprawują w fps-ach ?,obrazowe wrażenie odsłuchu przy strzelaniu , eksplozji wybuchów, słyszalność kroków,słyszalność cichych zależnych dzwięków.

Forum ciekawości, gram w Insurgency i nowy sequel Insurgency Standstrom. Może ktoś podzieli się własnymi wrażeniami dżwiękowymi z tych gier.Osobiście mam wrażenie , że Insurgency Standstrom ma dżwięk jak by zbyt ciepły, "kluchowaty" to może za mocno powiedziane , ale  brakuje mocnej , dosadnej wyrażistości siły efektów audio np. wystrzałów z broni.Po części moje wrażenie może być spowodowane słuchawkami ISK HP580 , (średnica i tak lekko przybliżona w equalizerze,w sumie one i tak są jakby pod kocykiem ) choć do Insurgency mam zainstalowany  mod dżwiękowy ,zmieniający go w wersje dżwiękową high quality i wszystko jest w porządku.W obecnych słuchawkach nie sposób prawie w ogóle lokalizować żródła dżwięku , no prawie, słuchawki to tak naprawdę tylko na boki  pozycjonują, a odległości to już w ogóle , ledwo.Gram na fatalnej integrze Realteka 887.

Jakiegoś  DAC/AMP kupie na pewno (po świętach fundusze ograniczone) nie wiem którego,pasował by mi FX Audio-dac x3 , ale po usb ma 16 bit. Cena  :)

Słuchaweczki całkiem chyba by mi pasowały Focal Listen, gdy by miały więcej basu .Cena  :(

 Musical Fidelity MF100 nowe wyniosą mnie trochę ponad 200 parę zł.(w sumie to nie wiem dlaczego jest taka  duża rozbieżność cen ).

A może ktoś doradzi jakieś niedrogie słuchaweczki zbliżone sygnaturą do Fidelków ,

czy  niedrogi DAC/AMP pod usb.

Wszystko wersje budżetowe,no ale zimę trzeba jakoś przetrwać, oj te pieniążki ,no chyba że , jakieś zaskórniaki wpadną , nigdy nie wiadomo.

Ne tylko skil się liczy , ale dobra teamowa zabawa z  przyzwoitym audio jako dopełnieniem.

Gracz to ze mnie taki niedzielny ale jak już to...

Bardzo dziękuje jak ktoś  wniesie podpowiedz to w/w tematu.  

 

 

 

PS.Wybrał bym się na odsłuchy do jakiegoś sklepu ale jestem chory i nie prędko wyjdę z domu (rwa kulszowa i to nie wąsko-pech).

Edytowane przez omron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...