Skocz do zawartości

Laptop do grania do ok. 4000zł


Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000 (max +200)


 


2) Laptop nowy


 


3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15,6 (najlepiej 1920x1080)


 


4) Główne zastosowanie: praca biurowa + gry (WoW, Lol, Wiedźmin 3, raczej casualowe granie)


 


5) Miejsce użytkowania: głównie w domu


 


6) Wymagania specjalne: brak


 


7) Osobiste preferencje: brak


 


8) System operacyjny: koniecznie z systemem Windows 10


 


9) Własna propozycja: 


 


https://www.x-kom.pl/p/434860-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-2401000-win10-gtx1050ti-fhd.html?partnerid=100497834&sm12=MzU=&ts=1545201924&token=4741dd0c1fccd01fe22d2fc0b28803c7&108


 


https://www.x-kom.pl/p/447543-notebook-laptop-156-msi-gv62-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1050ti.html


 


https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-legion-y520-15-15-6-intel-core-i7-7700hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml


 


https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-legion-y530-15-6-intel-core-i5-8300h-8gb-ram-1000gb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml


 


Hej, mam budżet ok. 4k (max +200zł) i potrzebuję zaopatrzyć się w nowego laptopa. Zależy mi na jak najoptymalniejszym komputerze w tej cenie, czy znajdę coś lepszego od podanych przeze mnie modelów? W kwestii sprzętu jestem raczej laikiem, więc zależy mi na wszystkich podpowiedziach.


Z góry dzięki.


Link to post
Share on other sites

Za 4499 zł można już kupić laptopa z i7 8750H i GTX 1060. Musiałbyś jednak zrezygnować z OS i dysku SSD. Biorąc pod uwagę, że procesora i karty graficznej nie wymienisz, jest to opcja warta rozważania.

 

Nie będzie to laptop idealny, ale z pewnością wystarczy Tobie na dłużej.

Link to post
Share on other sites

Za 4499 zł można już kupić laptopa z i7 8750H i GTX 1060. Musiałbyś jednak zrezygnować z OS i dysku SSD. Biorąc pod uwagę, że procesora i karty graficznej nie wymienisz, jest to opcja warta rozważania.

 

Nie będzie to laptop idealny, ale z pewnością wystarczy Tobie na dłużej.

 

Z niezależnych ode mnie względów niestety kwoty 4200 nie mogę przekroczyć. Z resztą OS jest jednak dla mnie dosyć istotną sprawą.

Link to post
Share on other sites

Bluza26, gdzie dowody? Link do recenzji?

 

Za 4600 zł z systemem i 1060 dostaniesz luźno Acer Nitro 5 i ASUS TUF Gaming FX504GM są w promocji gaming &sortowanie=priceAsc]https://promocje.x-kom.pl/gaming?filtry=10_kategoria[48]&sortowanie=priceAsctylko musisz trochę dołożyć

A gdzie argumenty przemawiające za tymi laptopami? Polecasz bo są w promocji i to wszystko?
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa @bluza26 z własnego doświadczenia, Acer Nitro 5 z i5-8300H i 1050ti, da radę pograć, wykonanie całkiem dobre, ale temperatury procesora dobijały do 98-100 stopni przy wysokim obciążeniu, chłodzenie to jakiś żart, 2 ciepłowody chłodzące jednocześnie procesor i GPU, tuż obok dysk NVMe i ram.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bluza26, gdzie dowody? Link do recenzji?

 

A gdzie argumenty przemawiające za tymi laptopami? Polecasz bo są w promocji i to wszystko?

 

Dowody tutaj kolega poniżej napisał. Na facebooku na grupach ten laptop też już się parę razy pojawił. Na tym forum zresztą też w kontekście kiepskich temperatur.

Link to post
Share on other sites

Argumenty przytoczyłem. Jest różnica między argumentami a dowodami na ich poparcie. Zresztą jak już wspomniałem temat chłodzenia tych laptopów pojawiał się tutaj wiele razy. W recenzji Notebookchecka tego modelu widać że nawet gdy laptop obniży taktowanie CPU do wartości bazowych (2.6 - 28) temperatury i tak osiągają ponad 90 stopni. Moim zdaniem jest to wystarczająca argumentacja za tym żeby powiedzieć o tym laptopie że ma beznadziejne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Znów ten Acer.... przecież on ma beznadziejne chłodzenie... nie wiem dlaczego go wciąż polecacie. Co do tego Asusa nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Gdzie Ty widzisz w tej wypowiedzi argumenty? Nie będziemy zaśmiecać wątku. Masz dostosować się do regulaminu tego działu a nie czekać, aż wyręczy Ciebie ktoś inny. W razie wątpliwości pisz PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam bardzo podobne  kryteria jak kolega @baklazan94 wiec nie będę zakładał nowego wątku.

Mniej zależy mi na graniu, czasami popykam w WOTa także nie mam parcia na 1060 czy nawet 1050ti ale jak się da to czemu nie.

System obowiązkowy i najchętniej z ssd pod m.2 bo hdd mam który chciałbym zostawić z obecnego lapka bo ma ledwo pół roku.

Czy coś jeszcze możecie polecić?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym dodać tylko, że po obniżeniu napięcia o 125v i wymiany pasty na Kryonaut jestem w szoku, wcześniej podczas grania np w csa, temperatury dobijały do 99, teraz max temperatura była w okolicach 83, a płynnie od 69-75.

Oczywiście posiadam acer nitro 5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...