Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam


Procesor i5 4690k bez oc


Karta graficzna Msi rx 480 gaming x [dopiero co kupiłem]


zasilacz Thermaltake smartse 550w


obudowa spc rg4tf rgb


Plyta glowna b85m g plus 3.1


Ram 2x2gb Corsair xms3[dual channel] 1x4gb goodram 1333mhz


chlodzenie:Fortis 3


dysk twardy:WD blue 1tb


Wykorzystuje go do grania w gry i przegladania internetu


No i oczywscie uzywane czesci moga byc i jeszcze sprzedaz czesci tez whcodzi w gre


Edytowane przez Kubolec1337
Link to post
Share on other sites

Wiele tu nie zdziałasz za to 400zł.

 

Można dorzucić ssd, za resztę kombinować z wymianą płyty na Z87/97 pod oc, ewentualnie wymianą ramu 1333 na 2x2 lub 2x4 1600, żeby ci kość 1333 nie zbijała taktów z całości.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Zależy w co grasz i jaki masz monitor. Rx 480 + 4690k to raczej dobra para i nie powinno być bottlenecków większych, chyba, że grasz dużo w gry online (albo ogólnie siedzące mocno na cpu) na monitorze >120hz.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, czy z kosmosu. 2x4GB ddr3 dostaniesz za 150zł spokojnie, w układzie 2x2 + 2x4GB powinno normalnie działać w dualu, jak dobrze kości powkładasz. Do tego ssd, skoro głównym zażaleniem jest wolne działanie systemu.

 

Różnice między działaniem w dual a single channel nie są aż takie dramatyczne w starszych intelach, różnicę widać, ale nie tak, jak na przykład na Ryzenach obecnie.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie bo w cs mam 250fps nie za mało jak na taki procek a ustawienia na low i wymiana na procesor który ma więcej rdzeni i wątków dałoby większy przyrost mocy takie pytanie?

I jeszcze takie pytanie czyli sprzedac ten ram i kupić 2x4gb a nie lepiej na lata 2x8gb i do tego ssd i nowej płyty poszukać na z87 z97 aby procka podkręcić bo na tej płycie co mam to jak ustawie 4.2ghz na 1.12v to po 3min occt taktowanie skacze z 4200mhz na 3500mhz i tak w kółko

Link to post
Share on other sites

250-300 fps to dość regularny wynik dla tego procka bez oc.

 

czyli sprzedac ten ram i kupić 2x4gb a nie lepiej na lata 2x8gb

 

Sprzedać kość 4GB z niższym taktowaniem i kupić kita 2 kości 1600MHz w jej miejsce, czy to będzie 2x2, 2x4 czy nawet 2x8 zależy od ciebie. Przy układzie 2x2 + 2x4 masz 12GB czyli wystarczająco do gier, jak chcesz "przyszłościowo" to możesz brać 2x8 albo wymienić całość na 4x4 (druga opcja będzie tańsza), ale nie wiem, czy wtedy zmieścisz się w budżecie i z ramem i z ssd.

 

Nie wiem co i gdzie próbujesz kręcić ani jak interpretować wyniki o których piszesz, ta płyta/chipset nie ma wsparcia oc.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...