Skocz do zawartości

i5 3330 i GTX650 - na co wymienić kartę?


Recommended Posts

Cześć,

dziecko ;) dostało od Mikołaja gamerską klawiaturę, myszkę, słuchawki, teraz domaga się, żeby kartę wymienić na mocniejszą. Sprzęt już mam z deka wiekowy: i5 3330 na Asrock Z77 Pro3, 8 GB RAM i GTX650.
Na co wymienić kartę? Po głowie chodzi mi GTX1060 lub RX570. Nie ukrywam, że mam w planach używkę i chcę wydać jak najmniej. Nie boję się kart "pokoparkowych" - chcę znaleźć kogoś kto sprzedaje kilkanaście sztuk - tam raczej miały godne warunki pracy.
RXy są trochę tańsze, warto dopłacić do GTXa?

Jeszcze jedna ważna informacja - gram w 1680*1050 :)

Edytowane przez MiszaElk
Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz i monitor?

 

Jeżeli to jest dyskusja 570 4GB vs 1060 3GB, co nie znajdziesz, będzie działało podobnie. W niektórych grach sprawdzi się lepiej Radek, w innych GTX, w zależności od optymalizacji. Spadki będą mniejsze z RXem w grach, które maksują to 3GB vramu, ale sterownik AMD zużywa więcej cpu, a i5-3330 to nie jest król osiągów w dzisiejszych czasach, więc w grach siedzących na procku to GTX sprawdzi się lepiej.

 

Biorąc pod uwagę, że 1060 3GB są zazwyczaj ze stówę droższe (patrząc stricte na używki oczywiście), to moim zdaniem nie ma sensu dokładać, chyba że masz monitor o odświeżaniu wyższym niż 60Hz i boisz się o obciążenie procesora. Z drugiej strony, można wziąć te 100zł zaoszczędzone na grafice i próbować wymienić procka na i7-2600 (pewnie braknie, ale niewiele, taka wymiana to koszt 150-200zł, w zależności gdzie i jak kupujesz i jak przyfarcisz ze sprzedażą).

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem ale szukałem potwierdzenia w tym co wyczytałem.
Nastawiam się na RX570 - stówka w kieszeni nie zawadzi a nie będę robił testów i rozpływał się w zachwytach, że któraś karta jest szybsza o błąd pomiarowy. Pora zmienić stajnię z zielonych na czerwonych.

Link to post
Share on other sites

Wyświetlacz dystrybutora paliwa na orlenie ma większą rozdzielczość.

Proponuję rozejrzeć się za używanym monitorem FHD. Na olx w pobliżu Twojego domu coś się znajdzie.

 

Ok i5 3330 szału nie robi. Skoro masz dobrą płytę to można tam wrzucić całkiem niedrogo jakiś i7 2xxx/3xxx.

Takia rx 570 to całkiem fajna karta i szkoda aby się nudziła przy tej rozdzielczości.

Na chwilę obecną pakowanie innej mocniejszej karty do Twojego zestawu nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego.

Dorzuć na koniec jeszcze z 4gb ramu i będziesz mieć spokój na jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem GTX1060. Używkę. Z koparki. Jawnie opisana. Stan jak nówka. 519 z przesyłką kurierem.
Ja osobiście pykam w WoT, Młody w jakieś tam CS:GO i inne zabijacko-napadalskie.
Jakie wrażenia? A no trochę się obs...em, że nie wejdzie. Buda sprzed 15 lat (Enlight, ktoś pamięta?)
Odpaliłem bez żadnych problemów. W WoT (to dla mnie główny odnośnik) na starej karcie grałem na kliencie HD ale mocno poobcinane ustawienia - wycięte cienie, jak chciałem zaszaleć, to ustawiłem suwak na "średnie" :) - starałem się nie schodzić poniżej 40 klatek.

Na GTX1060 wszystko na max i między 75-90 fps :) Musiałem tylko w MSI Afterburner ściąć Power limit na 80%, bo mi UPS nie wyrabiał i darł ryja :)
Za takie "pieniędze" jestem zadowolony. Skok w jakości i prędkości jest, cena przyzwoita. Tylko modlić się, żebym nie wtopił na pokoparkowym sprzęcie.


Wyświetlacz dystrybutora paliwa na orlenie ma większą rozdzielczość.

Proponuję rozejrzeć się za używanym monitorem FHD. Na olx w pobliżu Twojego domu coś się znajdzie.

 

Ok i5 3330 szału nie robi. Skoro masz dobrą płytę to można tam wrzucić całkiem niedrogo jakiś i7 2xxx/3xxx.

Takia rx 570 to całkiem fajna karta i szkoda aby się nudziła przy tej rozdzielczości.

Na chwilę obecną pakowanie innej mocniejszej karty do Twojego zestawu nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego.

Dorzuć na koniec jeszcze z 4gb ramu i będziesz mieć spokój na jakiś czas.

Fajnie, że chciało Ci się tyle pisać, tylko szkoda, że nie na temat. Nie pytałem o monitor, ani o procesor, o pamięć RAM też nie pytałem. Pytałem o KARTĘ GRAFICZNĄ. O nic więcej.

Edytowane przez MiszaElk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...