Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Na początek nakreślę sytuację:

 

Mam półtora rocznego (na gwarancji, w idealnym stanie) lapka MSI GL62 z następującymi podzespołami:

CPU: i5 7300HQ

GPU: gtx 1050 4GB

RAM: 2x 8GB DDR4 2400

 

Dyski:

SSD 1 (M.2): 512GB PLEXTOR PX-G512M6e (Czas pracy dysku:109 godzin)

SSD 2: 120GB GOODRAM (Czas pracy dysku: 3440 godzin)

HDD: 1000GB WD10JPVX (Czas pracy dysku: 587 godzin)

 

Oryginalny napęd DVD dorzucam osobno bo w jego miejscu jest teraz jeden z dysków.

 

Myślę, że najopłacalniej byłoby tego plextora i 1 kość pamięci sprzedać osobno.

Całość zapakowana w oryginalny karton.

 

Za powyższego laptopa chciałbym kupić w miarę jak najlepszy PC. Brakuje mi jednak grzebania przy budzie i raz na jakiś czas tego podekscytowania wynikającego z zakupu nowego podzespołu.

 

Ile mógłbym dostać za tego lapka?

 

 

Dodaję zestaw jaki skleciłem na morele.

Wybór padł na AMD z dwóch powodów. Raz, że zawsze były Intele i jestem ciekawy AMD. Po drugie co się stało z cenami i5 to jakiś szok.

 

https://www.morele.net/inventory/info/90ace399/

 

Uwagi:

-Grafika to w zależności ile pieniędzy zostanie. Może 1050ti lub 1060.

-Obudowa to proszę o propozycję. Najchętniej coś małego ale nie jest to priorytet. 

-z czasem dojdzie jakieś chłodzenie typu fortis 3 (miałem z i5 2500k i byłem mega zadowolony)

 

Aha co najważniejsze. Jak najbardziej MOGĄ być używki (nie licząc procesora, obudowy i dysku)

 

Proszę o rady i sugestie :]

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Przy karcie graficznej warto się zastanowić nad używką 1070 z gwarancją. Chodzą aktualnie w fajnych cenach. Wtedy zamiast 1060 miałbyś 1070, która ma zdecydowanie lepsze osiągi w grach :) Z płyt głównych warto zastanowić się nad MSI B450 TOMAHAWK, lub ewentualnie ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac. Mają dobrą sekcję zasilania więc gdybyś chciał trochę więcej fps bez problemu na tych mobasach możesz podkręcać. Tą M.2 nie lepiej sobie zostawić zamiast sprzedawać?

Zasilacz polecałbym coś lepszego jakościowo. Warto się zastanowić nad focusem 450W gold (7 lat gwarancjil, DC-DC, częśćiowo modularny, lub 550W (10 lat gwarancji, DC-DC, w pełni modularny). Bez problemu sobie poradzą te zasilacze z tym ryzenem i nawet gtx 1070, a naprawdę jest to solidny zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Przy karcie graficznej warto się zastanowić nad używką 1070 z gwarancją. Chodzą aktualnie w fajnych cenach. Wtedy zamiast 1060 miałbyś 1070, która ma zdecydowanie lepsze osiągi w grach :) Z płyt głównych warto zastanowić się nad MSI B450 TOMAHAWK, lub ewentualnie ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac. Mają dobrą sekcję zasilania więc gdybyś chciał trochę więcej fps bez problemu na tych mobasach możesz podkręcać. Tą M.2 nie lepiej sobie zostawić zamiast sprzedawać?

Zasilacz polecałbym coś lepszego jakościowo. Warto się zastanowić nad focusem 450W gold (7 lat gwarancjil, DC-DC, częśćiowo modularny, lub 550W (10 lat gwarancji, DC-DC, w pełni modularny). Bez problemu sobie poradzą te zasilacze z tym ryzenem i nawet gtx 1070, a naprawdę jest to solidny zasilacz.

 

 

Spodobał mi się ten Focus :] Wydaje się być ok.

 Co do płyty to albo ten gigabyte albo ASRock B450M Pro4

Muszę doczytać jak z Ryzenem na tej płycie od Gigabyte. Ile daje się na niej cpu podkręcić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...