Skocz do zawartości

Zestaw do obróbki video 7000-8000


Recommended Posts

Witam,


 


przez to, że stałem się "szczęśliwym" posiadaczem hero 7 i wszystkie nagrane źródła mam zakodowane w hevc potrzebuję nowy komputer, żeby móc te źródła obrobić


  • Zastosowanie komputera : obróbka video, programowanie, granie ( w tej kolejności )
  • Maksymalna kwota : 7000-8000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej 
  • Których części potrzebuję : buda bez dysków i gpu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak ( ale tyle na ile pozwoli chłodzenie powietrzem, nie planuje chłodzenia wodnego)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 3840 × 2160 DELL U2718Q 
  • Specjalne wymagania : najlepiej żeby obudowa była jak najlepiej wyciszona
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : CRUCIAL MX500 512 GB   + ST1000DM003 + gtx 770

Własna propozycja zestawu 


Co o tym myślicie?


Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Idziesz w dobrą stronę.

W jakim sofcie ta obróbka video? Jaka rozdzielczość? 

 

 

 

Specjalne wymagania : najlepiej żeby obudowa była jak najlepiej wyciszona

 

Zamiana na Define R6

 

 

 

Których części potrzebuję : buda bez dysków i gpu

 

Tych dysków mimo wszystko wypadałoby dołożyć. MX500 weź sobie na cache i temp czyli wszystkie śmieci zapisywane w locie. Pod system i soft dałbym M8P 256GB od Plextora a na odczyt/zapis brałbym z allegro 970 Pro 512 GB za 660 zł.  

Link to post
Share on other sites

Idziesz w dobrą stronę.

W jakim sofcie ta obróbka video? Jaka rozdzielczość? 

 

Na początek darmowe DaVinci Resolve, ale docelowo Adobe Premiere, rozdzielczość 4K.

 

Tych dysków mimo wszystko wypadałoby dołożyć. MX500 weź sobie na cache i temp czyli wszystkie śmieci zapisywane w locie. Pod system i soft dałbym M8P 256GB od Plextora a na odczyt/zapis brałbym z allegro 970 Pro 512 GB za 660 zł.  

 

A samsung evo 256 GB pod system?

 

 

 

Takie coś teraz by było:

 

https://www.x-kom.pl/lista/i5n2wp9w5

Link to post
Share on other sites

przy takim budżecie brałbym  970 PRO 512GB. 

 

 https://digicomp.pl/p/82/3554/samsung-ssd-970-pro-m-2-512gb-3500-2300-nvme-box-m-2-dyski-twarde.html

250GB pod system to stanowczo za mało w 2018-2019 roku.

 

 

W sumie do tej pory miałem 120 GB i w zupelnosci mi wystarczalo, ale w sumie do zastanowienia.

 

 

Przy takich zastosowaniach starałbym się unikać kości TLC. Z drugiej strony to na system ale tutaj znów różnica w cenie pomiędzy 970 EVO a MLC od Plextora praktycznie żadna 

 

Ok to bedzie albo ten plextor, albo drugi samsung pro. Zastanowie sie tylko czy potrzebuje az tyle na system

 

 

A jest jakaś dobra alternatywa dla Aorus Master z390, bo z tego co widzę to z dostępnościa jest trochę kicha  :/

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z tego SSD 970 PRO 512GB. Po instalacji Windows 10 mam do użytkowania 476GB(tyle wynosi ogólna pojemność dysku według systemu). A wolne miejsce w tym momencie tylko 380GB(z instalacją systemu). System sam zajmuje jakieś 60GB GB + do tego jedna gra 20GB.

Ale rób jak uważasz.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

No to jak za mało. 

 

SSD systemowy 256GB - system oraz soft

SSD odczyt/zapus 512 GB - obróbka

SSD cache/temp - zapisywane śmieci

 

 

 

CRUCIAL MX500 512 GB   + ST1000DM003 + gtx 770
 

 

Na dobrą sprawę możesz wziąć dać na system tego MX500 + 970 Pro + IRDM Pro Gen2 240GB

Link to post
Share on other sites

Trochę zmodyfikowałem zestaw, dorzuciłem od razu 32 GB pamięci żeby nie mieć później problemu z rozbudową do 64 oraz zmieniłem obudowę

Widzicie tutaj coś co wypadałoby zmienić czy wszystko wygląda ok?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...