Skocz do zawartości

Karta graficzna z dx11 do starego komputera


Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym trochę pograć w nowsze gry ale mam problem bo karta nie obsługuje dx11. Od dawna nie śledzę tematu i nie wiem jaką kartę graficzną do starego komputera kupić. Nową czy używaną? Gra w którą konkretnie chce zagrać to Divinity Original Sin 2. Budżet mam mocno ograniczony (świeżo po ślubie, młody w drodze hehe..) ale gdzieś z 500 zł. Jak będzie coś wartego dołożenia paru zł to piszcie.

Pozdrawiam.

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz Karta graficzna: AMD Radeon HD4000 4890 | Sapphire 1GB Płyta główna: chipset AMD 790FX | Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Pamięć RAM: DDR-3 1333 4 GB | Kingston 2x2 GB CL9 Dysk twardy: Samsung Spinpoint F1 1000 GB

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx570gaming-4gd-976905/ Najlepsza obecnie pod względem stosunek ceny do jakości .

Tylko reszta też nie jest rewelacyjna , przydała by się całkowita zmiana platformy jeśli myślisz o graniu lub pomyśleć o pójście w konsole .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Karta z koparki czyli chodziła non stop - nie ryzykowałbym za bardzo mimo że cena jest atrakcyjna.

 

Dawno się tak nie uśmiałem:D

 

Prawie 100szt tego rx. Karta była w profesjonalnej koparce, gdzie miała zapewnione świetne warunki do pracy. Odpowiednia temperatura i obniżone napięcia, profesjonalny zasilacz.

To że pracowała 24h/7 nie oznacza że jest trupem.

W odpowiednich warunkach karty mogą pracować w ten sposób latami i to jest wypowiedź producentów.

 

W dużo gorszym stanie będzie karta od "PRO GAMERA" gdzie karta leciała na granicy throttlingu, na maksymalnym napięciu i taktowaniu.


 

 

Z drugiej strony - Czy ktoś mógłby wypisać listę kart które najczęściej były (są) używane w koparkach ? Pozdro

 

Wszystkie modele były używane do kopania kryptowalut. Szczególnie te na pamięciach samsunga i microna osiągały najlepszy wskaźnik H/s.


1050 Ti będzie droższy i słabszy więc dużego wyboru nie ma .

Przy tym procesorze, ilości RAM będzie aż za mocna.

Mimo wszystko powinna mniej dociskać procesor niż rx.


 

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz Karta graficzna: AMD Radeon HD4000 4890 | Sapphire 1GB Płyta główna: chipset AMD 790FX | Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Pamięć RAM: DDR-3 1333 4 GB | Kingston 2x2 GB CL9 Dysk twardy: Samsung Spinpoint F1 1000 GB

 

Jaki zasilacz posiadasz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to OCZ 600 W modularny posiada normę 80 plus. Ten rx 570 najtaniej nowy model znalazłem za około 650 zł. To sporo więcej ale jeśli jest wart tej kwoty to go kupie. Czyli tylko tą jedną kartę proponujecie w założonej kwocie? Dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

@MiK nikt nie zabroni zapytać sprzedawcy przed zakupem.

Zasilacz to OCZ 600 W modularny posiada normę 80 plus. Ten rx 570 najtaniej nowy model znalazłem za około 650 zł. To sporo więcej ale jeśli jest wart tej kwoty to go kupie. Czyli tylko tą jedną kartę proponujecie w założonej kwocie? Dziękuje za pomoc.

Zapytaj gdzie została kupiona karta i kto realizuje gwarancję. Obowiązkowo pisemna gwarancja, paragon itd.

 

Ten RX w tej cenie to bardzo dobra oferta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...