Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy uniwersalny ok 4000 + monitor 27" ok 3000


Recommended Posts

Witam,
Jestem w trakcie kompletowania zestawu komputerowego

 

Zastosowania:

- programowanie

- do komfortowego przeglądania internetu, lubię mieć włączonych dużo zakładek

- chciałbym zagrać w Wiedźmina 3 i może w jakiś nowszy tytuł, poza tym bardzo mało gram 

- możliwe kopanie krypto amatorsko, bardziej dla poszerzenia wiedzy nie priorytet także GPU fajnie jakby można było podkręcać 

 

Chciałbym aby działał płynnie przez co najmniej 4 lata

 

Własna propozycja zestawu : skopiowałem zestaw za 4500zł za bardzo się nie znam, ale procesor chciałbym aby był przyzwoity na lata. To jeden z głównych priorytetów

 

  • Procesor Ryzen 5 2600  albo  Ryzen 7 2700 
  • Plyta glowna AsRock B450 Gaming K4 
  • pamięc ram Patriot 2x8GB 3000MHz Viper
  • GPU MSI GTX1070Ti Armor
  • zasilacz Seasonic Focus 450W Gold 
  • obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG
  • radiator SilentiumPC Fortis 3
  • Monitor: 27"  2560x1440   Nec Ea275wmi bez CT (input lag 27ms)    albo EA275UHD (tylko wyczytalem ze ma input lag na pizomie 70ms, więc raczej odpada)
 
Zależy mi aby monitor był niemęczący dla oczu to dla mnie priorytet, w gry rzadko gram ale w coś nowego pograłbym teraz przez zimę  ;)

 

  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BX100 Crucial 240 GB
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : chciałbym się pobawić 

Kartę rozważam kupić uzywaną na allegro. 1070 ti armor znalazłem za 1600zł  z gwarancja do 2021. Sprzedawca zapewnia, że nie była podkręcana

 

Oplaca sie inwestować w rtx 2070?  czytam ze ma  być to przyszłościowa karta 

 

PS. polecany zestaw na forum  za 4500zł z nowymi częściami wyszedł mi na allegro za okolo +5000zł

 

Z góry dziękuję za porady

Edytowane przez pawelreal
Link to post
Share on other sites

Zszedłbym tutaj z GPU na rzecz Ryzena 7 2700. 

1600 zł za używane 1070 Ti, to też żadna okazja. GTX 1070 chodzą znacznie taniej i tutaj miałbyś kasę na cepa. 

Jak mało grasz, to gdzie tutaj RTX 2070?

 

Chociaż teraz z drugiej strony, chcesz grać w 1440p?

Link to post
Share on other sites

@kajtek.   ok, zrobię chyba jak piszesz. Będę grał rzadko, szkoda mi czasu na gry....

 

 

Jest jakaś znacząca różnicach w wydajności gtx`ow 1070 rożnych firm? Chodzi mi o to czy mogę wybrać jakaś tańsza. 

 

Co myślicie o używkach GPU, czy może lepiej brać nowa?

 

 Jaką płytę polecacie do zestawu Ryzena 7 2700 + gtx 1070 i czy ogólnie reszta podzespołów łącznie z zasilaczem 450w będzie pasować jak ta podana powyżej?

Edytowane przez pawelreal
Link to post
Share on other sites

Tomahawk b450 bez problemu sobie poradzi z tym procesorem, nawet podkręcanie nie powinno być mu straszne. Zasilacz powinien wystarczyć jeżeli mówimy o focusie 450. Jednak gdyby miało Ci to nie dawać spokoju zawsze możesz wziąć focusa 550w w pełni modularnego i z 10 latami gwarancji. Nawet gdybyś wtedy miał coś zmienić w zestawie to będziesz miał zapas mocy :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest jakaś znacząca różnicach w wydajności gtx`ow 1070 rożnych firm? Chodzi mi o to czy mogę wybrać jakaś tańsza.

 

Rozchodzi się bardziej o układ chłodzenia

 

 

 

Co myślicie o używkach GPU, czy może lepiej brać nowa?

 

Popatrz za używkami. Jak znajdziesz gdzieś w okolicy z odbiorem, to zastanawiaj się nad używkami. Zerkaj też na producentów. Najlepiej jakbyś tutaj kupił EVGA. Nie będziesz mieć problemów z RMA

Link to post
Share on other sites

 

 

W jaki sposób Nvidia zweryfikuje

 

Nie nVidia a producent, dystrybutor, sklep. Jeżeli dowodem zakupu będzie imienna faktura wystawiona na pierwszego właściciela a Ty ze swojego adresu, ze swojej korespondencji będziesz ją reklamował, to się połapią, że nie jesteś pierwszym właścicielem. 

Sklep udziela rękojmi dla kupującego w sklepie i tylko on ma prawo do skorzystania z tego. Ty ze sklepem w takim przypadku nie masz zawartej żadnej umowy i nie masz w świetle prawa żadnych praw. Oczywiście są sklepy, które pod górę nie robią ale są takie, które tego przestrzegają. Można też zrobić cesję pomiędzy sprzedającym a Tobą. Tutaj wtedy sklep nie ma nic do gadania. Poza rękojmią masz też gwarancję producenta. Wysyłasz kartę prosto do producenta ale tutaj znów nie każdy producent takie karty przyjmuje. MSI z tego co kojarzę np takiej możliwości nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Zszedłbym tutaj z GPU na rzecz Ryzena 7 2700. 

 

 

 

Nie lepiej wybrać intel 9600k, którego cena jest niecałe 100zł niższa i kosztuje 1150zl a przy tym posiada raczej podobną wydajność?

 

Intel posiada wbudowany uklad graficzny. Monitor będzie w rozdzielczości 2560x1440, czyli karta graficzna będzie się załączała tylko w przypadku gier. Zawsze to jakaś oszczędność energii, bo raczej w jakości wyświetlanego obrazu przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów nie będzie robiło to jakiejkolwiek różnicy.

 

Monitor będzie w rozdzielczosci 2560x1440

Edytowane przez pawelreal
Link to post
Share on other sites
Intel posiada wbudowany uklad graficzny. Monitor będzie w rozdzielczości 2560x1440, czyli karta graficzna będzie się załączała tylko w przypadku gier. Zawsze to jakaś oszczędność energii, bo raczej w jakości wyświetlanego obrazu przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów nie będzie robiło to jakiejkolwiek różnicy.

 

To nie działa tak jak w laptopach. W PC jak wepniesz nvidie/radeona to zintegrowana wyłącza się. Więc albo działasz na zintegrowanej albo na dedykowanej.

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie lepiej wybrać intel 9600k, którego cena jest niecałe 100zł niższa i kosztuje 1150zl a przy tym posiada raczej podobną wydajność?

 

Mocniejszy rdzeń ale tylko 6 rdzeni bez HT. W przypadku Ryzena masz jednak 8 rdzeni i 16 wątków. Pod multi taks, wiele apek, zakładek itp, Ryzen będzie miał spory zapas. Oczywiście Intel 9600K też sobie z tym poradzi. Jeżeli gry nie są tutaj priorytetem, to mimo wszystko skłaniałbym się bardziej w stronę Ryzena. Na dobrą sprawę to i Ryzen 5 2600 ogarnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...