Skocz do zawartości

chlodzenie do ryzen 2600


Recommended Posts

Taki sam jak to ze pompka może paść i w święta nie będzie siedzenia przy kompie.


To jest tak jak z każdym innym sprzętem, jednemu padnie płyta danej firmy po dniu użytkowania inny będzie używał jej kilka lat bez problemu. Tanie AIO się sprzedają, ludzie je użytkują i są zadowoleni. Chcesz mieć AC twoja sprawa, tylko jak nie używałeś czegoś przez długi okres a tylko słyszałeś, czytałeś ze jest słabe to lepiej nie pisać.

Link to post
Share on other sites

Tyle że awaryjność pomop w AiO tj temat - rzeka. Wystarczy, że wejdziesz do działu poświęconego LC i możesz sam zobaczyć ile o tym jest tematów.

 

A przy AC? Padnie wentyl / łożysko to kupujesz nowy za 20 pln i po sprawie. Czyszczenie? 3 min raz na rok odkurzaczem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wiem że w tym aio brak wszystkiego, tego co jest w wyrobach Skeepera, samo porównanie to profanacja. Czyszczę wszystko raz w miesiącu, pomimo ze są filtry to tak już mam, ale nie odkurzaczem. Wentyl za 20zł do topowego AC pewnie można.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wentyl za 20zł do topowego AC pewnie można.
 

 

Pewnie, że można. Jak wieża jest odpowiednio duża, to wrzucając taką sigmę pro 140mm za 20zł na niskich obrotach to temperatury i tak będą dobre, a wentyle niesłyszalne. Oczywiście mało to logiczne by kupować chłodzenie za 300zł i dawać wentyle za 20, ale nikt ci tego nie zabroni - a jak w tanim aio siądzie pompka to całe możesz do kosza wrzucić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapytam:
zapowietrzanie się AiO nadal występuje w 2018 roku? Do tego, kiedyś mówiło się, że takie AiO z zablokowaną możliwością zmiany płynu starczy na rok czy dwa, a potem trzeba kupić nowe., bo płyn się zużywa.

 

No i nie da się zapomnieć o terkotaniu pompki <3

 

Fortis od 5 lat siedzi w budzie... i nigdzie się nie wybiera.

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zapomniałem o jednej sprawie. Wspomniano o braku przepływu powietrza na sekcje zasilania podczas korzystania z AiO. To jest prawda i duży argument, zwłaszcza w nowych płytach, gdzie producenci za wszelką cenę starają się nie chłodzić dobrze vrm - a taką będzie płyta autora.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

zapomniałem o jednej sprawie. Wspomniano o braku przepływu powietrza na sekcje zasilania podczas korzystania z AiO. To jest prawda i duży argument, zwłaszcza w nowych płytach, gdzie producenci za wszelką cenę starają się nie chłodzić dobrze vrm - a taką będzie płyta autora.

 

MSI B450-A PRO

ASRock B450 Pro4

Gigabyte B450 AORUS ELITE

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

 

to ktora bedzie najlepsza?

wszystkie w granicach 4 stoowek

Edytowane przez Zuooo
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze doleje, że przy AiO mamy gorsze chłodzenie okolic VRM.

Nie do końca. Duże wieżowe chłodzenie często omijają VRM przepychając powietrze nad radiatorem i powodując że powietrze pod takim chłodzenie stoi. W WC własnie to ze przestrzeń wokół procesora jest otwarta powoduję że tu powietrze nie stoi.

Heh, to z noctua jest tak. Walisz gips na procesor, skręcasz, zapominasz podłączyć wentylatorów na kilka dni a procesor kręcony na 4,5ghz chłodzi się pasywnie i nie przekracza 65st.... To jest właśnie różnica pomiędzy topowym powietrzem a kombinowanym AIO.

Ja ma pompke podłączoną pod czteropinowe złącze wentylatora i przez przypadek je skręciłem tak że pompka stała. Procesor osiągnął temperaturę 49* po czym załączył sie wentylator na chłodnicy i temperatura spadła do 45* gdy wyłączył się wentylator i abarot... 

 

Dodam że pompka według tamtego ustawienia powinna się załączyć w okolicy 55*C. Generalnie swiadczy to o tym że mimo obecności pompki mamy tez obieg samoczynny... SZACH MAT.

Link to post
Share on other sites

Bo to nie jest tak, że bez pompy to nie działa. Woda i tak ciepło odbiera, radiator ciepło odbiera od wody, a wentyl chłodzi radiator - tyle że przy obiegu cieczy jest to bardziej wydajne, o wiele bardziej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...