Skocz do zawartości

Czerwona dioda na płycie głównej


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem tego zestawu http://forum.benchmark.pl/topic/255636-pc-do-ok-4500tys/
PC smiga, aż miło tylko od pewnego czasu pojawia się problem przy uruchomieniu na płycie głównej zapala się czerwona dioda i puki ona nie zgaśnie PC nie podaje sygnału na monitor trwa to ok 5-10s.
Dodam, że wcześniej nie było tego problemu i komputer uruchamiał się błyskawicznie owe zjawisko nie wpływa na późniejszą prace sprzętu.
 

Link to post
Share on other sites

U mnie na MSi Z370 Gaming Plus występuje coś takiego gdy przesadzę z oc (cpu lub ram), następnie przywraca bios do ustawień domyślnych.

 

Natomiast odkąd wgrałem najnowszy bios mam możliwość minimalnego podkręcenia zablokowanego cpu (i5 8400 mnożnik 102.8 wcześniej system nie wstawał) ale nie ma sygnału przez 5 sek i świeci się czerwona dioda a dalej pracuje bez zastrzeżeń dokładnie jak u Ciebie. Bez oc startuje normalnie.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie dioda teraz świeciła się ok 1min trwa to coraz dłużej boje się, że pc prostu za ktorymś razem nie uruchomi. A więc mam pytanie czy to podlega gwarancji na ESC? i wgl ile oni dają gwarancji na sprzęt który złożyli?

Edytowane przez NET366
Link to post
Share on other sites

Jeżeli Twoja płyta to  MSI B350 PC Mate, tak przynajmniej wynika z wątku, który podałeś to czy możesz określić która dioda świeci.
EZ Debug LEDs
These LEDs indicate the status of key components during booting process. When an
error is occurred, the corresponding LED stays lit until the problem is solved.
CPU - indicates CPU is not detected or fail.
DRAM - indicates DRAM is not detected or fail.
VGA - indicates GPU is not detected or fail.
BOOT - indicates the booting device is not detected or fail.
GPU LED
This LED indicates the CPU’s iGPU is not detected and you need to install a graphic
card.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...