Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie
Hobbystycznie w mojej miejscowości zajmuje się wymianą dysków HDD w laptopach, komputerach stacjonarnych oraz nawet raz się zdarzyło że ktoś chciał obudowe na usb z dyskiem SSD tak mu się podobała prędkość.

Testowałem już sporo dysków ale nie robiłem screenów z jego prędkościami.

Przez moje ręce przewinęły się dyski firm takich jak: Goodram, patriot, crucial(micron) itp.

Chciałbym zrobić jeżeli Administrator pozwoli taki zbiorczy temat na dyski SSD.

Więc jako założyciel tematu zaczne:
 

Goodram cx300 120gb

eYp8SgS.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ranking SSD, zbiór testów, to świetny pomysł!

Do testów trzeba użyć ogólnie dostępnego oprogramowania, może coś w tym stylu -http://forum.benchmark.pl/topic/232877-wielki-test-zestawienie-pendrive%C3%B3w-i-kart-pami%C4%99ci-2018/

 

Tylko trzeba uporządkować jakoś wyniki, najlepiej w pierwszym poście tematu a do tego jest potrzebny jakiś Mod do aktualizacji.

 

Można zrobić jakiś podstawowy ranking

 

Przykad

  1. nazwa, model, pojemność dysku (Karta pamięci SanDisk Ultra microSDXC 64 GB) - odnośnik do konkretnego postu - http://forum.benchmark.pl/topic/232877-wielki-test-zestawienie-pendriveów-i-kart-pamięci-2018/?p=2292147
  2. xxx
  3. xxx
  4. xxx
Link to post
Share on other sites

sama idea testowania syntetykami SSD, gdzie dziś większość ma bufory pseudoSLC, dla mnie nie ma sensu... 
Brak standaryzacji kontrolerów SATA, magistrali, ustawień systemowych, dla wyrównania szans trzeba by było robić Secure Erase przed każdym testem, a to wręcz miód na uszy producentów z SSD posiadającymi bufory pseudoSLC.  
Dla mnie nie ma sensu, nic to nie wniesie, testy nie będą rzetelne, ani porównywalne. Jeszcze rozumiem z pendrive, czy kartami microSD, (tam też typ tabeli partycji, system plików, i wielkość sektorów masakrycznie zmienia wyniki, ale coś tam da się z tego wyciągnąć chociaż).   

No zobaczcie chociaż na wyniki tego CX300, mi to wygląda, albo na mobilny kontroler SATA, albo zewnętrzny kontroler SATA III (nie chipsetowy) ogranicza max transfery o ponad 100MB/s  :o 

Testy kieszeni USB też nie mają sensu, wiemy które są najlepsze i wystarczy te kupić, np coś na VIA Labs VL716 lub ASMedia SM1351


Oczywiście zrobić możecie, ale ja tego nie ruszę. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No, przyszedł kokosnh i pozamiatał :rotfl:


 

 

Oczywiście zrobić możecie, ale ja tego nie ruszę.

 

Tylko po co, skoro nie będzie nawet odrobinę miarodajne.

Robienie zestawienia, z którego nic nie wynika, nie ma sensu a z tego co napisałeś wnioskuję, że równie dobrze możemy sobie zrobić listę dysków i na oko wpisać szybkości ich zapisu, odczytu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...